کد خبر: 2172
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت:باتوجه به ابلاغ منشور گفت وگوی سیاسی از سوی وزیر کشور در راستای تحقق این مهم خانه احزاب این استان تاسیس می شود. روابط عمومی استانداری بوشهر روز شنبه به نقل از مجید خورشیدی در کارگاه آموزشی احزاب سیاسی استان بوشهر با حضور رئیس اداره احزاب وزارت... Read more »

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت:باتوجه به ابلاغ منشور گفت وگوی سیاسی از سوی وزیر کشور در راستای تحقق این مهم خانه احزاب این استان تاسیس می شود.

روابط عمومی استانداری بوشهر روز شنبه به نقل از مجید خورشیدی در کارگاه آموزشی احزاب سیاسی استان بوشهر با حضور رئیس اداره احزاب وزارت کشور افزود: فعالیت خانه احزاب چند سال در حال تعلیق بود که با اهتمام دولت تدبیر و امید احیا شد و این مهم در سه ماه نخست سال آینده در این استان تاسیس می شود.
وی یادآورشد:تقاضاهای مجوز تاسیس احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با فوریت مورد رسیدگی قرار گرفت و دولت همواره مشوق فعالیت سیاسی در قالب احزاب قانونی بوده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهراظهارداشت: تاسیس خانه احزاب و فراهم شدن محل مناسب با امکانات در خور باعث می شود تا احزاب بتوانند با دغدغه کمتری به فعالیت های حزب اقدام کنند.
خورشیدی گفت:اصل ۲۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فعالیت حزبی را به رسمیت شناخته و آن را برخلاف برخی کشورها حتی مقید به قوانین عادی هم نکرده است.
وی با تاکید بر اینکه احزاب به عنوان کانال‌های دوسویه میان مردم و حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی هستند گفت:در نظام‌های تک حزبی و ایران قبل از انقلاب از حزب به عنوان انتقال دهنده یک طرفه پیام حاکمیت به جامعه استفاده می‌شد؛ در حالی که در نظام جمهوری اسلامی احزاب منتقل کننده دوسویه پیام جامعه به حاکمیت و پیام حاکمیت به جامعه محسوب می‌شوند.
این مقام مسوول افزود: احزاب از تمام ظرفیت‌های خود برای تحقق بخشیدن به کار ویژه‌های مختلف از جمله توسعه حضور خود در سیاست گذاری‌ها استفاده کنند .

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای