کد خبر: 27666
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷
اسکای نیوز: دروغ‌های ترامپ خطر جدی برای جهان است لندن -شبکه خبری اسکای نیوز هشدار داد که دروغ‌های رئیس‌جمهوری آمریکا و سکوت جامعه جهانی دراین‌باره یک خطر جدی برای جهان به شمار می‌رود. «گرگ میلام» خبرنگار اسکای نیوز در مقاله ای نوشت، «دونالد ترامپ» ادعا می‌کند که واقعیت‌ها را بیان می‌کند اما در عمل عکس... Read more »

اسکای نیوز: دروغ‌های ترامپ خطر جدی برای جهان است

لندن -شبکه خبری اسکای نیوز هشدار داد که دروغ‌های رئیس‌جمهوری آمریکا و سکوت جامعه جهانی دراین‌باره یک خطر جدی برای جهان به شمار می‌رود.

«گرگ میلام» خبرنگار اسکای نیوز در مقاله ای نوشت، «دونالد ترامپ» ادعا می‌کند که واقعیت‌ها را بیان می‌کند اما در عمل عکس آن را انجام می‌دهد.
وی افزود:اگر چه سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا یک خبر جدید به شمار نمی‌رود اما سخنان او بایستی همه را نگران کند. خواه این سخنان دروغ، مبالغه، اشتباه و یا هر چیز دیگر باشد.
میلام ادامه داد: سخنان ترامپ به عنوان رهبر دنیای آزاد یک خطر بالقوه به شمار می‌رود.
در این مطلب آمده است: یک خبرنگار آمریکایی به نام « دنیل دیل» به‌طور مرتب آمار دروغ‌های ترامپ را توییت می‌کند. او در تازه‌ترین توییت خود آورده است که وی طی ۴۵۸ روز ریاست جمهوری خود یک هزار و ۴۸۶ دروغ گفته است که این میزان با ۳٫۲ دروغ در روز برابری می‌کند.
این خبرنگار انگلیسی افزود: شما تصور می‌کنید که برخی گزافه‌گویی‌های ترامپ مانند اینکه هیلاری کلینتون ۲۲۳ رأی به‌جای ۲۳۲ رأی کالج کسب کرد – اشتباه زبانی است اما او این مطلب را از زمان تصدی ریاست جمهوری تاکنون هشت بار بیان کرده است.
وی افزود: او به حدی بر دروغ خود پافشاری می‌کند که درنهایت رقبای او از چالش با وی خسته می‌شوند.
میلام در ادامه مطلب خود افزود: سکوت سیاستمدارانی که از دروغ‌های ترامپ طرفداری و یا با او مخالفت می‌کنند شرم‌آور است.
اسکای نیوز تصریح کرد: زمانی که ما از واقعیت دست می‌کشیم و به‌جای حقیقت ترجیح می‌دهیم برای منافع سیاسی افسانه‌ها را باور کنیم، باورمان نسبت به واقعیت‌ها تحت شعاع قرار می‌گیرد.
این رسانه در ادامه بابیان این سؤال که آینده دروغ‌های ترامپ چه پیامدهایی را در پی خواهد داشت هشدار داد که سایر سیاستمداران جهان نیز از گفتن دروغ ابایی نخواهند داشت، همان‌طور که اکنون در جواب سووالاتی که تمایلی به پاسخگویی ندارند آن را کذب می‌خوانند.
این یادداشت در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌های انگلیسی پس از اعلام تاریخ سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به لندن موضع‌گیری‌های متفاوتی اتخاذ کرده‌اند. هرچند برخی از رسانه‌های دست راستی تلاش می‌کنند تا همسو با مواضع دولت از این سفر تمجید کنند اما اکثر مطبوعات به‌ ویژه رسانه‌های شنیداری معتقدند رئیس‌جمهوری آمریکا مورد استقبال مردم انگلیس قرار نخواهد گرفت.
منابع کاخ سفید اعلام کردند که رئیس‌جمهوری امریکا ۲۲ تیرماه به لندن سفر خواهد کرد. ترامپ در یک سال گذشته سه بار سفر خود را به لندن به دلیل خشم افکار عمومی انگلیس علیه سیاست‌هایش به تأخیر انداخته است.
در سال گذشته تظاهرات و تجمعات اعتراضی متعددی علیه سیاست‌های ترامپ در لندن برگزارشده که عمدتاً با محور درخواست برای لغو سفر وی به لندن سازمان‌دهی شده است.
ژانویه گذشته (دی / بهمن) هزاران تن از مخالفان ترامپ، هم‌زمان با نخستین سالگرد دوره ریاست‌جمهوری‌اش در آمریکا، ضمن تجمع مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس، فریاد ‘وقتت تمام است’ سر داده و خواستار کناره‌گیری وی از قدرت شدند.
همچنین کمتر از یک ساعت از اعلام تاریخ سفر ترامپ به انگلیس، هزاران تن از مردم این کشور در کنار گروه‌ها و کارزارهای تبلیغاتی ضد ترامپ برای شرکت در تظاهرات اعتراضی در لندن اعلام آمادگی کردند.
کارزار ائتلاف توقف جنگ که یکی از اصلی‌ترین نهادهای مخالف سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به لندن به شمار می‌رود گفته است که بیش از ۲ میلیون نفر برای حضور در این تظاهرات اعلام آمادگی کرده‌اند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای