کد خبر: 26917
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷
فرانس۲۴: اروپا در موضع برجام مقابل ترامپ متحد است  شبکه تلویزیونی فرانس۲۴ درباره دیدار روز گذشته انگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید برگزار شد، گزارش داد: مرکل دراین دیدار جبهه متحد اروپا در موضوع برجام در مقابل ترامپ را نشان داد و اینکه اختلاف های کلیدی... Read more »

فرانس۲۴:

اروپا در موضع برجام مقابل ترامپ متحد است

 شبکه تلویزیونی فرانس۲۴ درباره دیدار روز گذشته انگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید برگزار شد، گزارش داد: مرکل دراین دیدار جبهه متحد اروپا در موضوع برجام در مقابل ترامپ را نشان داد و اینکه اختلاف های کلیدی بین دوطرف را نمی توان پنهان کرد.

 فرانس۲۴ در گزارشی تحلیلی از این دیدار افزود: پس از امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، اکنون نوبت انگلا مرکل بود که در دیدار از کاخ سفید به همان موضوعات مشترک در گفت و گو با دونالد ترامپ بپردازد و دراین دیدار به موارد تجارت، مساله تعرفه های آلومینیوم و آهن و همچنین توافق هسته ای ایران بپردازد.
این رسانه تصویری فرانسوی ادامه داد: دونالد ترامپ اشاره ای به معاف کردن کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تعرفه نکرد و مرکل نیز در کنفرانس خبری مشترک گفت که این خیلی آشکار است ، رئیس جمهوری آمریکا (ترامپ) تصمیم خواهد گرفت؛ مرکل همچنین از انجام مذاکره دو جانبه تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا استقبال کرد.
فرانس۲۴ آنگاه افزود: دو رهبر همچنین جهت فائق آمدن برسر توافق هسته ای ایران با یکدیگر کشمکش داشتند، ترامپ دراین کنفرانس خبری قصد خود مبنی بر خروج از توافق ایران را اعلام نکرد، اگر نگوییم پیامی تهدید آمیز اما پیامی جدی برای تهران داشت.
شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ در ادامه گزارش داد: ممانعت از دسترسی ایران به سلاح هسته ای دقیقا آنچیزی است که در توافق ۲۰۱۵ به آن پرداخته شده است و آلمان و دیگر امضا کنندگان برجام به اندازه کافی از این توافق دفاع کرده اند.
این رسانه تصویری فرانسوی در پایان گفت: هرچند به نظر می رسد مرکل با بیان این مطلب که این توافق برای محدود کردن بلند پروازی های هسته ای تهران ناکافی است، به نوعی با دونالد ترامپ به سازش رسیده است.
به گزارش ایرنا از دفتر نیویورک، صدر اعظم آلمان روز گذشته (جمعه) در نشست خبری مشترک با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پس از دیدار دو جانبه آنها در کاخ سفید برگزار شد ، برجام را گام نخست کاهش فعالیت های هسته ای ایران و افزایش نظارت ها بر آن دانست و گفت: به گفت وگوهای خود در این زمینه ادامه می دهیم.
وی افزود: این توافق بی نقص نیست اما یک قطعه از پازل است، انگلیس، فرانسه و آلمان به اتفاق آمریکا کار کردیم و نتیجه آن این شد، من می گویم امنیت کل منطقه برای ما مهم تر است، ایران نزدیک اروپا است و ما به صحبت های خود در این باره ادامه خواهیم داد.
صدراعظم آلمان پس از امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دومین رهبر اروپایی است که برای متقاعد ساختن دونالد ترامپ برای حفظ برجام به واشنگتن سفر کرد.
ترامپ قرار است ۲۲ اردیبهشت درباره تعلیق تحریم های هسته ای ایران تصمیم گیری کرده و خروج یا ماندن کشورش در این توافق بین المللی را اعلام کند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای