کد خبر: 25600
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷
تله‌های زندگی: ‼️ رهاشدگی/ بی‌ثباتی 🔶 این افراد اعتقاد دارند روابطشان با افراد مهم زندگی ثباتی ندارد و آن‌ها نمی‌توانند حمایت عاطفی و تشویق لازم را به او بدهند. زیرا والدین معمولا بی‌ثبات، بدرفتار، سرد و بی‌عاطفه، نامنظم و غیرقابل پیش‌بینی بوده‌اند‌. دارندگان این طرح‌واره گاهی معتقدند که هر لحظه امکان دارد افراد مهم زندگی‌شان... مطالعه بیشتر »

تله‌های زندگی:

‼️ رهاشدگی/ بی‌ثباتی

🔶 این افراد اعتقاد دارند روابطشان با افراد مهم زندگی ثباتی ندارد و آن‌ها نمی‌توانند حمایت عاطفی و تشویق لازم را به او بدهند. زیرا والدین معمولا بی‌ثبات، بدرفتار، سرد و بی‌عاطفه، نامنظم و غیرقابل پیش‌بینی بوده‌اند‌.

دارندگان این طرح‌واره گاهی معتقدند که هر لحظه امکان دارد افراد مهم زندگی‌شان بمیرند یا این که او را رها کنند و به فرد دیگری علاقمند شوند. به همین دلیل ممکن است به نزدیکان خود، به صورت افراطی وابسته شوند که باعث دوری کردن آن‌ها و درواقع برآورده شدن طرحواره می‌شود.

اگر این طرحواره در شما فعال باشد، روابط عاشقانه شما به‌ندرت رنگ پایداری و آرامش می‌بیند. شاید بتوان آن‌ها را با فرازونشیب‌های حاکم بر آن، به قطار هوایی تشبیه کرد. چون تجربه‌های شما در این روابط دائم به مرز فاجعه رفته ولی باز به حال سابق برمی‌گردد. احساس می‌کنید اگر رابطه‌تان قطع شود داخل سیاه‌چال افتاده‌اید.

احتمالا به این نتیجه می‌رسید که نامزدتان می‌تواند بعد از وابسته کردن شما، تنهایتان بگذارد و بعضی نشانه‌ها می‌تواند این تله و احساس رهاشدگی را فعال کند.

حتی اگر همسر باثباتی را انتخاب کنید بازهم از شر این تله رها نخواهید شد و هنوز راه‌هایی برای تقویت تله در شما وجود خواهد داشت!

احتمالا با دوستان هم مثل روابط صمیمی از این تله بی‌نصیب نخواهید ماند و گاهی باور دارید که دوستانتان بی‌ثبات و ناپایدار هستند …

اگر این نشانه‌ها به نظرتان مسخره آمد، خیالتان راحت‌! در این تله گرفتار نشده‌اید.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای