کد خبر: 28613
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد: مدیریت بیمار‌ی‌های غیرواگیر با رویکرد اجتماعی سازی سلامت رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مدیریت بیمار‌ی‌های غیرواگیر با رویکرد اجتماعی سازی مقوله سلامت در گیلان گفت: هدف برنامه اجتماعی سازی سلامت،برقراری ارتباط دو سویه بین مردم و متولیان حوزه سلامت است. دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در... Read more »

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:
مدیریت بیمار‌ی‌های غیرواگیر با رویکرد اجتماعی سازی سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مدیریت بیمار‌ی‌های غیرواگیر با رویکرد اجتماعی سازی مقوله سلامت در گیلان گفت: هدف برنامه اجتماعی سازی سلامت،برقراری ارتباط دو سویه بین مردم و متولیان حوزه سلامت است.

دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در دومین نشست کمیته اجرایی سند ملی بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به هدف «سند ملی بیماری‌های غیر واگیر» اظهار کرد:براساس این سند تا سال ۲۰۲۵،باید کاهش ۲۵ درصد از خطر مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های غیر واگیر را در کشور شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه موضوع اجتماعی شدن سلامت که موضوع روز دانشگاه علوم پزشکی گیلان است در راستای بحث NCD است،افزود:هدف برنامه اجتماعی سازی سلامت،برقراری ارتباط دو سویه بین مردم و متولیان حوزه سلامت است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تشریح کانون‌های سلامت محلات،تصریح کرد:در این کانون‌ها چهار گروه مادر، کودک،سالمند و میانسالان از لحاظ سلامت، مورد غربالگری قرار می‌گیرند که گروه میانسالان، به عنوان گروه هدف در راس این گروه‌ها است.

بیماری‌های غیر واگیر، بزرگترین تهدید کننده سلامت انسان است

وی با اشاره به غربالگری گروه هدف سنین ۳۰ تا ۶۰ سال در منازل،افزود:این گروه از سوی واحد بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از لحاظ فشار خون،دیابت و … غربالگری می‌شوند،که این اقدام در راستای سیاست دانشگاه است.

دکتر یوسف‌زاده چابک در ادامه از بیماری‌های غیر واگیر همچون؛قلبی عروقی،سرطان‌ها،فشار خون و دیابت به عنوان بزرگترین تهدید کننده سلامت انسان نام برد و افزود:در این خصوص سند راهبردی دانشگاه بر اساس سند بالادستی ۱۴۰۴ و اسناد وزارت بهداشت و درمان و توصیه‌های مقام معظم رهبری در مقوله سلامت لحاظ و تنظیم شده است .

۳٫۴ از مرگ و میرها در ایران قابل پیشگیری است

دکتر زهرا محتشم امیری – دبیر اجرایی سند ملی پیشگیری بیماری های غیر واگیر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۶ و بیان چالش‌ها و مشکلات پیشرو در راستای سند ملی پیشگیری بیماری‌های غیرواگیر،پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر را،یک سرمایه‌گذاری زیربنایی عنوان کرد.

وی با اشاره به این مطلب که ۳٫۴ از مرگ و میرها در ایران قابل پیشگیری است،تعامل و همکاری سازمان‌های ذی ربط و ارایه راهکارهای مشارکتی را مثمر ثمر دانست .

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای