کد خبر: 23868
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷
روحانی: هزینه زیرپا گذاشتن برجام برای آمریکا بسیار بالاست  رییس جمهوری گفت: ما در این پنج سال هزینه دشمن را بالا بردیم و اگر برجام به هم بخورد، برنامه داریم؛ اگر آمریکا برجام را زیرپا بگذارد بالاترین هزینه را در جهان پرداخت خواهد کرد. به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا، حجت الاسلام حسن... مطالعه بیشتر »

روحانی: هزینه زیرپا گذاشتن برجام برای آمریکا بسیار بالاست

 رییس جمهوری گفت: ما در این پنج سال هزینه دشمن را بالا بردیم و اگر برجام به هم بخورد، برنامه داریم؛ اگر آمریکا برجام را زیرپا بگذارد بالاترین هزینه را در جهان پرداخت خواهد کرد.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان آذربایجان شرقی افزود: آمریکا و دیگران برای کشور هر تصمیمی می گیرند، بگیرند؛ ملت ایران در برابر دشمنان ایستادگی و تمامیت ارضی خود را در برابر تمامی فراز و نشیب ها حفظ کرده است و باید از تجربه ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب استفاده کرد.
وی اظهار کرد: از ماه ها این موضوع مطرح است که رییس جمهوری آمریکا تصمیم به شکستن تعهد دارد؛ ما در دنیا بر مبنای منافع ملی، پیمان و تعهدی را امضا می کنیم و بر اساس منافع ملی تعهداتی را قبول می کنیم.
دکتر روحانی افزود: اساس سیاست خارجی بر مبنای هزینه است و همیشه هزینه وجود دارد؛ اگر هزینه کم باشد یعنی سیاست خارجی موفق بوده و اگر هزینه زیاد باشد یعنی سیاست خارجی ناموفق بوده است.
رییس جمهوری گفت: امروز اگر آمریکا تصمیم بگیرد برجام را زیرپا بگذارد هزینه بسیار بالایی برای این کشور خواهد داشت و هزینه بسیار کمی برای ما خواهد داشت.
حجت الاسلام روحانی افزود: رییس جمهوری آمریکا ۱۵ ماه است که می گوید برجام به ضرر ما بوده و می خواهم آن را برهم بزنم، اما به دلیل اینکه هزینه بالاست نتوانسته این کار را بکند و امروز آمریکا اگر بخواهد این کار را بکند بالاترین هزینه را پرداخت می کند.
رییس جمهوری گفت: امروز تمام کشورهای جهان به استثنای ۲ کشور بر ضرورت حفظ برجام تاکید دارند و اعلامی کنند خروج آمریکا از این سند اشتباه می باشد؛ این پیروزی برای ملت ایران است.
دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران در مسیری قدم برداشته که بزرگترین قدرت نظامی جهان و کشورهای بسیاری در قالب آن تعهد دارند، افزود: ترامپ که به قول خودش دوشنده خوبی است، به بهانه اینکه ایران خطرناک است، کشورهای منطقه را تاراج می کند.
وی اظهار کرد: در مساله برجام موفقیت ما این بود که ایران هراسی را با مشکل مواجه کردیم؛ ایران هراسی آنها در مسیر هسته ای شکست خورد و این موفقیت و پیروزی ما بود.
رییس جمهوری یادآوری کرد: امروز ما در مسیری هستیم که اگر آمریکا و دیگران بخواهند نسبت به این توافق به عهد خود وفا نکنند، بالاترین هزینه را پرداخت خواهند کرد و ملت ما از هر زمان دیگر آماده تر و متعهدتر است.
دکتر روحانی افزود: ما هفته قبل در زمینه ارز یک تصمیم مهم گرفتیم، زیرا دشمن به ایران چشم دوخته بود.
وی اظهار کرد: این طرح از طرح هایی بود که دولت از آن پشتیبانی کرد و اگر مجلس، قوه قضاییه و رهبری پشتیبانی نمی کرد، نمی توانستیم آن را اجرایی کنیم.
رییس جمهوری یادآوری کرد: عده کمی در این خصوص دلالی می کردند، اما باید منافع ۸۱ میلیون ایرانی را در نظر گرفت و تصمیم هایی که دولت اتخاذ کرده، برای شرایط مختلف قاطع و محکم است.
دکتر روحانی ادامه داد: همیشه مشکل داشته ایم و به کمک هم مشکلات را حل کرده ایم.
وی اظهار کرد: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان طرح در آذربایجان شرقی امروز افتتاح و عملیات اجرایی حدود ۶ هزار میلیارد تومان طرح هم شروع شد که این نشان از آمادگی مردم است.
رییس جمهوری گفت: ما مردمان خیر و تلاشگری داریم و اگر اراده و تدبیر ما درست باشد، سختی ها نیز ارزشمند و لذتبخش خواهد شد.
دکتر روحانی با بیان اینکه در مسیر پیشرفت کشور قدم بر می دارم، افزود: مشکلات را با کمک هم حل می کنیم و تنها چیزی که نیاز داریم امید به آینده، وحدت، اتحاد، هبستگی و انسجام است.
وی گفت: ما با هم پیمانی را امضا کردیم، با هم حرکت کرده ایم و با هم ادامه می دهیم و همه ما باید امیدوار باشیم و به هم اعتماد کنیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه باید دولت به ملت و مردم به دولت اعتماد کند، یادآوری کرد: روزی نبوده که پیگیر قول هایی که در انتخابات داده ام، نباشم.
دکتر روحانی ادامه داد: هر چند معتقدم مردم باید آگاه باشند و نگفتن برخی مطالب بار من را سنگین تر می کند، اما گفتن مشکلات نیز چیزی را حل نمی کند.
وی با اشاره به مشکلاتی که خود انسان در آن نقش دارد، گفت: اگر مکان های زندگی و مسکن های خود را در برابر مشکلات آماده نکنیم، در مواجه با بلایای طبیعی دچار مشکل خواهیم شد.
وی اظهار کرد: گاهی مشکل تقصیر خودمان است که باید از قبل تدبیر کنیم و مبارزه شود و گاه مشکلات طبیعی است؛ شرایط ایران با کشورهای دیگر متفاوت است و در کشور ما حساسیت وجود دارد و ما کشور متمدنی هستیم.
رییس جمهوری یادآوری کرد: جایگاه فوق العاده ایران در منطقه مورد توجه و حساسیت است.
دکتر روحانی ادامه داد: پنجم اردیبهشت سالگرد حادثه طبس است و ما باید بر وحدت و انسجام بیشتر توجه کنیم.
وی با بیان اینکه ۴۰ سال از انقلاب ما گذشته است، گفت: وقتی انقلاب پیروز شد یکی از مقام های انگلیس اعلام کرد که این انقلاب ۶ ماه بیشتر نمی ماند و انقلابیون توان اداره کشور را ندارند.
رییس جمهوری اظهار کرد: امروز ۴۰ سال در برابر انواع توطئه ها ایستاده ایم و مقاومت کردیم و این توطئه در تمامی زمان ها ادامه دارد.
حجت الاسلام روحانی افزود: تاریخ جنگ اراده هاست، اراده ما در برابر اراده رقبا و دشمنان است؛ اگر اراده ما بر اراده آن ها غلبه کند آن ها را شکست خواهیم داد، اگر تردید کنیم؛ این تردید بلای بزرگ برای کشور است، ناامیدی بلای بزرگتر است و دعوا و اختلافات بلای دیگر بر کشور است.
افزود: مردم همه کاره هستند و در همه زمینه ها با حضورشان به موفقیت نظام و دولت اثر می بخشند.
وی با بیان اینکه تا مردم کمک نکنند نمی توان به اهداف رسید، اظهار کرد: در طرح هایی که دولت آغاز می کند، اگر مردم کمک کنند، موفق می شویم.
رییس جمهوری یادآوری کرد: تمام موفقیت ها در دولت یازدهم به دلیل امید و حضور مردم بوده است؛ در این دولت نیز حضور، اعتماد و تلاش مردم باعث موفقیت است.
دکتر روحانی ادامه داد: کار آسانی نیست که از مشکلات عبور کنیم، اما همیشه مشکل هست و باید با مشکلات مقابله کنیم.
وی گفت: رشد ما زمانی است که با مشکلات، جهل و عقب ماندگی و خشکسالی و یا حوادثی که پیش می آید، مقابله می کنیم؛ با مشکلات اخلاقی که در جامعه وجود دارد باید مقابله کنیم و قدم به قدم پیش برویم.
رییس جمهوری یادآوری کرد: همیشه در سفر به آذربایجان و تبریز گفته ام از مهمان نوازی مردم و پیوستگی و وابستگی این دیار به خاندان رسالت و پیوند آن ها با آزادی و آزادگی لذت می برم.
حجت الاسلام روحانی افزود: هر وقت در سرزمین ما انقلاب بوده، تبریز از ستون های بزرگ بوده و از مشروطه تا انقلاب اسلامی نقش ایفا کرده است.
وی اظهار کرد: اگر حرکت تبریز در سال ۱۳۵۶ نبود انقلاب به این راحتی پیروز نمی شد نقش مردم تبریز و آذربایجان در قیام ۲۹ بهمن آن سال بسیار تاریخ ساز بود.
دکتر روحانی ادامه داد: امروز هم مردم آذربایجان شرقی آگاه هستند و تلاشی که در صنعت، کشاورزی و گردشگری در این استان وجود دارد، لذتبخش است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای