کد خبر: 27141
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷
مولاوردی: سیاست ها و قوانین اشتغال زنان باید بازنگری شود تهران- دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی بر ضرورت حفظ کرامت زنان در جامعه و خانواده تاکید کرد و گفت: سیاست ها، قوانین و مقررات اشتغال زنان به بازنگری جدی و همه جانبه نیازمند است. به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا، «شهیندخت... Read more »

مولاوردی: سیاست ها و قوانین اشتغال زنان باید بازنگری شود

تهران- دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی بر ضرورت حفظ کرامت زنان در جامعه و خانواده تاکید کرد و گفت: سیاست ها، قوانین و مقررات اشتغال زنان به بازنگری جدی و همه جانبه نیازمند است.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا، «شهیندخت مولاوردی» عصر شنبه در آیین تجلیل از زنان کارگر، جوانان، امید و مشارکت اجتماعی افزود: امتیازهایی که طبق قانون کار برای کمک به زنان کارگر در نظر گرفته می شود، باعث می شود کارفرماها رغبت کمتری برای بکارگیری زنان داشته باشند.
مولاوردی افزود: به یک جامعه تولیدمحور نیاز داریم که در این جامعه کارگر بتواند کرامت خود را داشته باشد و کار کردن نه عار، که ارزش باشد.
با توجه به واقعیت های موجود بویژه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب، امید است با نقد سیاست های گذشته و نگاه به آینده بتوانیم درس های لازم را آموخته و در قوانین و مقررات بازبینی داشته باشیم که موقعیت و جایگاه های زنان را حفظ و امنیت شغلی آنان را تضمین کند و تقارن بین زندگی و اشتغال زنان در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: آمارهای رسمی از رشد روزافزون زنان کارگر و خودسرپرست حکایت دارد؛ از طرف دیگر با توجه به وضع اقتصادی جامعه، برای اداره امور و تامین معیشت خانواده، به همکاری و مشارکت زنان و مردان نیاز است.
دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی ادامه داد: یک درآمد تکافوی زندگی مشترک را نمی کند، بر این اساس یکی از ضرورت های اشتغال زنان توجیه پذیر می شود و جامعه باید این واقعیت ها را در نظر بگیرد.
«زنان نیمی از سرمایه انسانی تاثیرگذار در جامعه، خانواده، دانشگاه و علم را تشگیل می دهند که در آینده نه چندان دور سهم خود را از بازار کار به دست می آورند».

** حق وجود اقتصاد شفاف و رقابتی در چارچوب منشور حقوق شهروندی
دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: در چارچوب این منشور، حق اقتصاد شفاف و رقابتی و تامین اجتماعی جزو حقوق به رسمیت شناخته شده است.
مولاوردی ادامه داد: ذیل این حقوق مواردی وجود دارد که در صورت پیگیری آنها می توان امیدوار بود سیاست های دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه پایدار، اشتغال فراگیر و رفع فقر مطلق تحقق یابد.
وی به شعار امسال درباره «حمایت از کالای ایرانی» اشاره کرد و افزود: تحقق این شعار و حمایت و پشتیبانی از کالای ایرانی پشتیبانی از کارگران، اشتغال، سرمایه گذاری، توسعه و پیشرفت کشور است.
به گزارش ایرنا، آیین تجلیل از زنان کارگر، جوانان، امید و مشارکت اجتماعی عصر شنبه در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
مرکز آمار ایران بر پایه سرشماری سراسری سال ۱۳۹۵، جمعیت کشور را ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر اعلام کرد که ۵۱ درصد آن را مردان و ۴۹ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند.
نتایج سرشماری نشان می دهد جمعیت مردان ۴۰ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۴۲ نفر و جمعیت زنان نیز ۳۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۸۲۸ نفر است؛ به عبارتی به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۰۳ مرد در ایران زندگی می­کنند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای