کد خبر: 23871
تعداد نظرات: 1 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷
نوبخت:۴۰۰۰میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه پرداخت می شود ارومیه – ایرنا – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای احیای دریاچه ارومیه امسال چهار هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه در نظر گرفته شده است و با تمام توان درصدد پرداخت کامل این رقم هستیم. به گزارش خبر سرو به نقل... مطالعه بیشتر »

نوبخت:۴۰۰۰میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه پرداخت می شود

ارومیه – ایرنا – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای احیای دریاچه ارومیه امسال چهار هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه در نظر گرفته شده است و با تمام توان درصدد پرداخت کامل این رقم هستیم.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان غربی افزود: محدودیت های اعتباری فراوانی برای سال جاری وجود دارد ولی با توجه به وضعیت دریاچه ارومیه و اهتمام ویژه دولت برای احیای آن، تخصیص اعتبار این بخش در اولویت قرار دارد.
وی اضافه کرد: هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیز در سال های آینده برای احیای این دریاچه در نظر گرفته شده است و در این خصوص نیز تمام توان خود را برای پرداخت کامل این ارقام به کار‌ می گیریم.
وی با تاکید بر اهمیت دریاچه ارومیه به عنوان اثر طبیعی، اظهار کرد: دریاچه ارومیه متعلق به همه ایرانیان است و اثر گرانبهایی در جهان به شمار ‌می رود.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه هنوز از برنامه های احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم، بیان کرد: دولت برای اجرای طرح ها اهتمام ویژه دارد و از همه توان خود در این خصوص بهره می برد.
نوبخت از اختصاص نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای ارتقای شاخص های اشتغال کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۱۲۶ هزار میلیارد تومان از این‌ میزان به تکمیل طرح های نیمه تمام‌ دولتی و ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های اشتغالزای بخش خصوصی اختصاص دارد.
وی افزود: ۷۱ هزار طرح نیمه تمام عمرانی اکنون در کشور وجود دارد که برای اتمام آنها حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی در صدد هستیم با اعتبار اختصاص یافته در سال جاری بخش مهمی از این تعداد تکمیل شود.
وی اختصاص ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های بخش خصوصی را در راستای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل دانست و اضافه کرد: این‌ اعتبار در بخش های مسکن، نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری، توسعه بخش کشاورزی، رونق بخش تولید و صنعت، سیاست های فعال سازی بازار کار و اشتغال روستایی هزینه می شود.
وی با اشاره به سخنان اعضای شورای اداری آذربایجان غربی در خصوص مشکلات استان و لزوم دریافت اعتبار کافی از سوی دولت برای حل آنها به ویژه در حوزه های بهداشت و درمان، راه روستایی و آموزش بیان کرد: این مشکلات را می توان با دریافت اعتبارات لازم از محل ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاصی حل کرد که در این خصوص اقدامات مناسب و به موقع مسوولان استانی ضروری است.
به گزارش ایرنا، دریاچه ارومیه در قالب طرح احیای دریاچه ارومیه قرار است ظرف مدت ۱۰ سال به تراز اکولوژیک خود برسد و یکی از مهمترین مصوبه های این ستاد کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب کشاورزی در حوضه آبریز این دریاچه به واسطه انتقال آب با لوله های پلی اتیلنی از منبع تا سر مزرعه است.
دریاچه ارومیه بزرگترین آبگیر دائمی در شمال غرب فلات ایران ‌است؛ این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شمسی شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد.
به گفته فرهاد سرخوش، رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی، مساحت فعلی نگین آبی آذربایجان به ۲ هزار و ۲۸۸ کیلومترمربع رسیده و مساحت این دریاچه نسبت به ۶ ماه گذشته بیش از ۴۹۴ کیلومترمربع افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز /چهارم اردیبهشت/ در سفری یکروزه از طرح های مختلف در ارومیه شامل راه آهن ارومیه و کارخانه تولیدی مارال تریلر این شهر دیدن کرد.
وی در حال حاضر در نشست شورای اداری آذربایجان غربی حضور دارد و بازدید از آخرین وضعیت وضعیت دریاچه در بعد از ظهر امروز برنامه پایانی نوبخت در آذربایجان غربی است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 1

اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷

سلام به سايت ما هم سر بزنيد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای