کد خبر: 28565
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷
واکنش قاسمی به اظهارات پمپئو در ریاض: شراکت آمریکا و عربستان در جهت بی ثباتی منطقه است تهران- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات ضدایرانی مایک پمپئو در کنفرانس خبری با وزیر خارجه عربستان گفت: آنچه وزیر خارجه آمریکا به عنوان شراکت با ریاض نام می برد در جهت بی ثبات سازی، جنگ... Read more »

واکنش قاسمی به اظهارات پمپئو در ریاض:
شراکت آمریکا و عربستان در جهت بی ثباتی منطقه است

تهران- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات ضدایرانی مایک پمپئو در کنفرانس خبری با وزیر خارجه عربستان گفت: آنچه وزیر خارجه آمریکا به عنوان شراکت با ریاض نام می برد در جهت بی ثبات سازی، جنگ و تقویت رقابت های تسلیحاتی و افراط گرایی مبتنی بر ماجراجویی های برخی سیاستمداران بی تجربه و جنگ افروز سعودی است.
بهرام قاسمی روز دوشنبه اظهارداشت: این شراکت تاکنون نیز آثار و نتایج مخربی همچون تداوم خشونت، خصومت و بی اعتمادی بین کشورهای منطقه، بحران های فرسایشی، ناامنی و بی ثباتی در منطقه به دنبال داشته و مادام که این شراکت نامقدس توسعه طلب وجود داشته باشد، ملت های منطقه به سختی طعم امنیت، آرامش و توسعه انسانی و اقتصادی را خواهند چشید.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: وزیران خارجه آمریکا و عربستان با نگاهی به وضعیت اسف بار انسانی در یمن و افراط گرایی و تروریسم در منطقه، معنا و نتیجه مشارکت ادعایی دو کشور را درخواهند یافت.
قاسمی افزود: آنچه که پمپئو درخصوص حضور و نقش جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورهای منطقه مطرح کرده ادعاهایی تکراری، پوچ و بی اساس است؛ حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در دو کشور همسایه به درخواست دولت های قانونی آنان و در راستای مبارزه با تروریسم در منطقه است و تا زمانی که دولت های مزبور برای مبارزه با تروریسم بدان نیاز داشته باشند، این کمک ها ادامه می یابد.
وی همچنین در خصوص ادعای دخالت ایران در یمن گفت: آنچه به غلط و از سر کذب درمورد یمن تکرار شده موضوعی نادرست است که تنها با هدف انحراف افکار عمومی بین المللی از جنایاتی که توسط عرستان سعودی در تجاوز به این کشور به صورت روزانه مرتکب می شود، صورت می گیرد و صرفا ادعایی خام و بی ارزش برای استمرار جنگ افروزی عربستان و تجاوز به یمن و تداوم حضور مخرب و بی ثبات کننده قدرت های خارجی در منطقه است.
مایک پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا و عادل الجبیرهمتای سعودی وی روز گذشته در یک نشست خبری مشترک در شهر ریاض، پایتخت عربستان ضمن تاکید بر روابط مستحکم میان دو کشور، به انتقاد از سیاست های منطقه ای ایران پرداختند

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای