کد خبر: 41538
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷
احتمالات قرعه جذاب و خاطره انگیز لیگ قهرماننان در غرب آسیا در انتظار دربی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان با صعود دو نماینده ایران به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، اکنون باید انتظار قرعه‌ی احتمالی و جذابی را کشید.  به گزارش خبر سرو به نقل از ورزش سه، استقلال با برتری مقابل ذوب آهن... Read more »

احتمالات قرعه جذاب و خاطره انگیز لیگ قهرماننان در غرب آسیا

در انتظار دربی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان

با صعود دو نماینده ایران به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، اکنون باید انتظار قرعه‌ی احتمالی و جذابی را کشید.

 به گزارش خبر سرو به نقل از ورزش سه، استقلال با برتری مقابل ذوب آهن و جبران شکست بازی رفت با پیروزی سه بر یک مقابل شاگردان امیر قلعه نویی، اکنون در جمع هشت تیم برتر آسیا قرار گرفته است.

شاگردان وینفرد شفر که در بازی رفت با تک گل دقایق پایانی ولیسانی با شکست فولادشهر را ترک کرده بودند، فشار را از همان دقایق ابتدایی با پیشتیبانی و حمایت هواداران خود روی دروازه حریف استارت زدند. این فشار در نهایت با گل دقیقه ۱۰ مامه بابا تیام همراه شد تا آنها به کاملا به جبران امیدوار باشند. در نهایت نیز مهاجم سنگالی آبی‌ها در قامت سوپرمن این تیم ظاهر شد و با هت تریک خود، تک گل قاسم حدادی فر را بی ثمر کرد و تیمش را به مرحله بعدی رساند.

شب گذشته نیز پرسپولیس شرایط مشابهی را پشت سر گذاشت؛ شاگردان برانکو ایوانکوویچ نیز با شکست در امارات مقابل الجزیره با نتیجه ۳ بر ۲ امیدوار به جبران آن در آزادی بودند و در یک بازی پراسترس و هیجان با گل دقیقه پایانی سیدجلال حسینی به گل پیروزی بخش دست یافت و به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان رسید.

اکنون ایران دو نماینده در جمع هشت تیم برتر آسیا به خود اختصاص داده است. قرعه کشی این مرحله روز دوم خردادماه در مقر کنفدراسیون آسیا برگزار خواهد شد و انتظارات در مالزی به یک بازی پرهیجان و جذاب خواهد بود. دیداری نو و جالب توجه که می‌تواند قرعه دربی آسیایی نمایندگان ایران را به خود اختصاص دهد. اکنون شرایط احتمالی قرعه مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب آسیا را بررسی می‌کنیم.

 دربی پرهیجان در قطر و ایران

اولین حالت قرعه احتمالی در غرب آسیا این است که نمایندگان هر کشور با یکدیگر برخورد کنند. السد و الدحیل به عنوان نمایندگان راه یافته به مرحله یک چهارم آسیا از قطر و پرسپولیس و استقلال از ایران، در صورت برخورد با یکدیگر دربی کاملا داخلی را برگزار خواهند کرد.

در صورتی که قرعه کشی به شکلی شود که نمایندگان ایرانی با یکدیگر برخورد کنند، آنها دربی بعدی خود بعد از سوپرکاپ را در آسیا برگزار خواهند کرد. اتفاقی که از یک حیث کاملا به سود فوتبال ایران خواهد بود و حداقل یک نماینده در جمع چهار تیم برتر آسیا خواهیم داشت.

پرسپولیس فصل گذشته نیز با برتری مقابل لخویا و الاهلی عربستان به مرحله نیمه نهایی راه یافته بودند و در این مرحله با بدشانسی بزرگ و مصدومیت و محرومیت ۵ ستاره خود بازی بزرگ را به الهلال عربستان واگذار کردند تا آبی‌های عربستانی راهی فینال شوند. استقلال نیز در مرحله یک هشتم با شکست دور از انتظار مقابل العین به کار خود در آسیا پایان داده بود.

با اوج گیری سرخابی‌های پایتخت که در لیگ هفدهم به عنوان قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی دست یافته‌اند، شاید یک دربی فوق العاده در لیگ قهرمانان آسیا بتواند اوج هیجان را در فوتبال ایران شکل دهد. وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ مطمئنا در این جدال یکی از بزرگترین دیدارهای تاریخ مربیگری خود را پشت سر خواهند گذاشت البته اگر قرعه به نام تقابل دو تیم شکل بگیرد. قرعه‌ای که می‌تواند خاطره انگیز شود و شکست هر کدام از دو تیم، سال‌ها کری جدید و تاریخی از سوی طرفدار تیم پیروز شکل دهد. در فاصله یک هفته مانده تا قرعه هیجان انگیز در کوآلالامپور باید دید فوتبال آسیا، ایران را غرق در هیجان خواهد کرد یا نمایندگان ایران باید برابر السد و الدحیل قطر تقابل خود برای دستیابی به مرحله نیمه نهایی را شکل دهند.

السد قطر نیز که در فصل گذشته با شکست مقابل استقلال از راهیابی به مرحله گروهی نیز بازمانده بود، در این فصل در گروهی که پرسپولیس در آن حضور داشت توانست به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعدی شود. آنها در مرحله یک هشتم مقابل الاهلی عربستان را در دو بازی رفت و برگشت با نتایج ۲ بر ۱ و ۲ بر ۲ و در مجموع ۴ بر ۳ به برتری دست یافتند و جواز صعود به مرحله بعدی را به دست بیاورند. الدحیل نیز که قدرتنمایی آنها با صعود قاطع و با هشت پیروزی در مرحله گروهی همراه بود، در مرحله یک چهارم نیز در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل العین امارات به پیروزی رسید تا خط و نشان خود برای رقبا را به این شکل نشان دهند. تقابل این دو تیم در این مرحله همانند دربی ایرانی‌ها می‌تواند جذاب و هیجان انگیز تلقی شود.

 تقابل ایران با قدرت‌های قطر

روی دیگر قرعه کشی می‌تواند تقابل نمایندگان ایران با حریفان قطری راه یافته به این مرحله باشد. پرسپولیس که پیش از این در مرحله گروهی با السد تقابل داشته، یکی از قرعه‌های احتمالی این مرحله را بار دیگر به خود اختصاص می‌دهند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مرحله گروهی در قطر مقابل ژاوی و هم‌تیمی‌هایش با شکست سه بر یک از زمین خارج شدند و در تهران نیز توانستند با برد تک گله از زمین آزادی خارج شوند.

در صورتی که پرسپولیس بار دیگر با السد جدال داشته باشد، استقلال هم با قرعه تقابل با الدحیل مواجه خواهد شد. تقابل گلزنان شماره یک این دو تیم در این مرحله می‌تواند هیجان انگیز باشد. یوسف العربی از الدحیل قطر و مامه بابا تیام از استقلال این روزها بیش از هر چیزی بوی گل می‌دهند و تقابل جذابی را در صورت شکل گرفتن این قرعه به خود اختصاص خواهند داد.
پرسپولیس و الدحیل رقابت احتمالی دیگر این مرحله را شکل می‌دهد. الدحیل که قدرت اول آسیا با ۱۰ پیروزی در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود، در فصل گذشته با نام لخویا در این مسابقات حاضر بود و در مرحله یک هشتم با پرسپولیس تقابل داشت. آنها در تهران و در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی به تساوی بدون گل دست یافتند ولی در قطر با یک گل شکست خوردند از این مرحله کنار رفتند.

اما استقلال و السد قطر نیز قرعه احتمالی دیگر این مرحله است. استقلال یک بار با علیرضا منصوریان توانست السد را با خاطره‌ای تلخ از استادیوم آزادی راهی قطر کند. آنها در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان با یکدیگر جدال داشتند و با تساوی در وقت‌های عادی و اضافه در ضربات پنالتی حریف را شکست دادند. با این حال قرعه جدال با السد قطر بسیار برای شاگردان وینفرد شفر بهتر و قابل عبورتر از الدحیل تلقی خواهد شد.

 دربی ایرانی در نیمه نهایی یا یک چهارم؟

البته شاید برخورد این دو تیم با نمایندگان قطری نیز روی جالب توجه دیگری را شکل دهد و آنها با برتری مقابل قدرت‌های فوتبال آسیا بتوانند بدون نیاز به قرعه در مرحله نیمه نهایی جدالی هیجان‌انگیزتر را پیش روی هواداران فوتبالی ایران قرار دهند. جدالی که تیم پیروز را به مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا که برای فوتبال ایران طلسم شده است، روانه کند و سرخابی‌ها بتوانند فینال را تجربه کنند.

شما کدام قرعه را می‌پسندید؛ تقابل سرخابی‌های در مرحله یک چهارم یا پیروزی آنها مقابل نمایندگان قطری و عجیب‌ترین دربی تاریخ فوتبال ایران برای صعود به فینال آسیا؟

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای