کد خبر: 37404
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷
معاون سازمان حفاظت محیط زیست احیای تالاب ها با هدف کنترل گرد و غبار در اولویت است مهاباد-  معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم سامان دهی وضعیت تالاب های کشور گفت: تامین حق آبه تالاب ها برای احیای آنها در دستور کار ویژه دولت قرار گرفته است تا از تولید... Read more »

معاون سازمان حفاظت محیط زیست

احیای تالاب ها با هدف کنترل گرد و غبار در اولویت است

مهاباد-  معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم سامان دهی وضعیت تالاب های کشور گفت: تامین حق آبه تالاب ها برای احیای آنها در دستور کار ویژه دولت قرار گرفته است تا از تولید گرد و غبار محلی در مناطق مختلف کشور جلوگیری شود.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا؛ حمید ظهرابی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد بیان کرد: امسال با تاکید رییس جمهوری مبنی بر حفظ و احیای تالاب ها، حق آبه آنها تامین می شود.
وی افزود: بسیاری از تالاب های کشور در انتهای حوضه های آبخیز قرار دارد و بهره برداران بالادستی نسبت به حق آبه تالاب ها تعدی می کنند.
ظهرابی ادامه داد: امسال یک کارگروه ملی به ریاست معاون اول رییس جمهوری و دبیری سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای پیگیری برنامه های احیا تالاب ها نیز تشکیل شده است.
وی گفت: جلب مشارکت مردم برای جریان سازی های اجتماعی و توسعه فعالیت های بومی و محلی با هدف تامین حق آبه تالاب ها نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در خصوص نقش مهم تالاب ها در اکوتوریسم گفت: در سایه مدیریت جامع زیست محیطی از تالاب ها و سرمایه گذاری ادارات میراث فرهنگی می توان از ظرفیت های گردشگری تالاب ها استفاده کرد و موجب توسعه اقتصادی منطقه شد.
ظهرابی با اشاره به ضرورت حفظ تنوع زیستی تالاب ها نیز افزود: ۹ برنامه مدیریتی برای حفظ تنوع گونه های پرندگان و جلوگیری از انقراض آنها با مشارکت های مردمی آماده شده است.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب تالاب کانی برازان مهاباد در زمان حاضر، بیان کرد: کمبود آب در انتهای تابستان و آلودگی منابع تغذیه کننده آب تالاب مهمترین تهدیدهای این تالاب به شمار می رود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای