کد خبر: 38762
تعداد نظرات: 7 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷
معاون سازمان محیط زیست: احیای تالاب ها برای کنترل گرد و غبار در اولویت است معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست گفت: تامین حق آبه تالاب ها برای احیا آنها در دستور کار ویژه دولت قرار گرفته است تا از تولید گرد و غبار محلی در مناطق مختلف کشور جلوگیری شود. به گزارش خبر سرو... Read more »

معاون سازمان محیط زیست:

احیای تالاب ها برای کنترل گرد و غبار در اولویت است

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست گفت: تامین حق آبه تالاب ها برای احیا آنها در دستور کار ویژه دولت قرار گرفته است تا از تولید گرد و غبار محلی در مناطق مختلف کشور جلوگیری شود.

به گزارش خبر سرو به نقل از مهر، حمید ظهرابی در حاشیه بازدید از تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد گفت: امسال با تاکید رییس جمهوری مبنی بر حفظ و احیای تالاب ها، حق آبه آنها تامین می شود.

وی افزود: بسیاری از تالاب های کشور در انتهای حوضه های آبخیز قرار دارد و بهره برداران بالادستی نسبت به حق آبه تالاب ها تعدی می کنند.

ظهرابی ادامه داد: امسال یک کارگروه ملی به ریاست معاون اول رییس جمهوری و دبیری سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای پیگیری برنامه های احیا تالاب ها نیز تشکیل شده است.

وی گفت: جلب مشارکت مردم برای جریان سازی های اجتماعی و توسعه فعالیت های بومی و محلی با هدف تامین حق آبه تالاب ها نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در خصوص نقش مهم تالاب ها در اکوتوریسم گفت: در سایه مدیریت جامع زیست محیطی از تالاب ها و سرمایه گذاری ادارات میراث فرهنگی می توان از ظرفیت های گردشگری تالاب ها استفاده کرد و موجب توسعه اقتصادی منطقه شد.

ظهرابی با اشاره به ضرورت حفظ تنوع زیستی تالاب ها نیز افزود: ۹ برنامه مدیریتی برای حفظ تنوع گونه های پرندگان و جلوگیری از انقراض آنها با مشارکت های مردمی آماده شده است.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب تالاب کانی برازان مهاباد در زمان حاضر، بیان کرد: کمبود آب در انتهای تابستان و آلودگی منابع تغذیه کننده آب تالاب مهمترین تهدیدهای این تالاب به شمار می رود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 7

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

کارتون حرف نداره

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

اينجا هميشه پستهاي عالي داره ممنون

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

سايت خوبي داريد

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

تشکر بسيار

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

سلام به سايت ما هم سر بزنيد

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

هميشه کارتون درست بوده – مرسي

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷

ممنون بابت اطلاع رساني.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای