کد خبر: 52152
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - می 29, 2018
انتقاد یک دانشجو از گشت ارشاد، فیلترینگ و حصر در دیدار با رهبر معظم انقلاب یک دانشجو روز دوشنبه در دیدار با حضرت ایت الله خامنه ای،و گروهی دیگر از دانشجویان انتقادات فراوانی را از وضعیت کشور مطرح کرد.  سحر مهرابی که عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم معرفی شده است در حضور... Read more »

انتقاد یک دانشجو از گشت ارشاد، فیلترینگ و حصر در دیدار با رهبر معظم انقلاب

یک دانشجو روز دوشنبه در دیدار با حضرت ایت الله خامنه ای،و گروهی دیگر از دانشجویان انتقادات فراوانی را از وضعیت کشور مطرح کرد.

 سحر مهرابی که عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم معرفی شده است در حضور رهبر ایران راه حل مشکلات کنونی ایران را «تعمیق دموکراسی» دانست.

از جمله مشکلاتی که سحر مهرابی در سخنان خود به آن اشاره کرد «نابرابری سیستماتیک میان طبقات جامعه»، «فروپاشی ارزش های اخلاقی»، «شیوع آسیب‌های اجتماعی»، «بحران‌های محیط زیستی»، «افزایش حاشیه نشینی و طرد اقلیت‌ها» و «وضعیت وخیم اشتغال» بود.

این دانشجو در سخنان خود همچنین از «تضعیف ساختارهای قانونی از طریق ایجاد نهادهای موازی سیاسی- امنیتی»، «مداخلات غیرقانونی نیروهای نظامی-امنیتی در وظایف نهادهای منتخب ملت»، «تضییع حق انتخاب مردم با ردصلاحیت‌های سلیقه‌ای» و «دخالت‌های فراقانونی قوه قضاییه در وظایف دیگر قوا» انتقاد کرد.

سحر مهرابی در بخشی از سخنان خود همچنین از «برخورد خلاف موازین شرعی با زنان به ارشاد آنها»، «فیلترینگ»، «برخورد با مطبوعات» و «حصر هشت ساله» اشاره کرد.

در مقابل رهبر معظم انقلاب ضمن اشاره به اعتراض دانشجویان به بسیاری از مسائل بیشتر این اعتراض ها را وارد دانست. وی در عین حال تاکید کرد: «تحقق آرزوهایی که از طرف جوانان پرشور به راحتی بیان می شوند، با در نظر گرفتن واقعیات به این سادگی‌ها امکان پذیر نیست بلکه نیازمند کار و تلاش و برخی مقدمات است.»

مقام معظم رهبری گفتند: «بنده از مسائل کشور مطلعم و گزارش‌ها را می‌خوانم؛ معتقدم در همه آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی پیشرفت کرده‌ایم. آن جوانی که می‌گوید وضع خیلی بد است، من احساسش را تأیید می‌کنم، اما حرفش را مطلقا نه.»

ایشان ضمن اشاره به برخی انتقاداتی که از وی مطرح می شود نیز اظهار داشت: «برخی می گویند چرا رهبری همه مشکلات را گردن امریکا و انگلیس خبیث می اندازد، این یک برداشت اشتباه است چرا که بنده بیشتر مشکلات و موانع را داخلی و درونی می دانم که البته دشمنان از آنها سوءاستفاده می کنند.»

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای