کد خبر: 31232
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷
با حضور دکتر نوبخت؛ ساختمان موزه مشاهیر گیلان افتتاح شد رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی بازدید از موزه میراث روستایی گیلان، ساختمان موزه مشاهیر را افتتاح کرد. دکتر محمدباقر نوبخت طی بازدید از موزه میراث روستایی گیلان و افتتاح ساختمان موزه مشاهیر، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دست‌ اندکاران موزه میراث روستایی... Read more »

با حضور دکتر نوبخت؛
ساختمان موزه مشاهیر گیلان افتتاح شد


رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طی بازدید از موزه میراث روستایی گیلان، ساختمان موزه مشاهیر را افتتاح کرد.
دکتر محمدباقر نوبخت طی بازدید از موزه میراث روستایی گیلان و افتتاح ساختمان موزه مشاهیر، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دست‌ اندکاران موزه میراث روستایی به ویژه دکتر طالقانی، گفت: زمانی که در مراحل آغازین ایجاد موزه روستایی برای نخستین بار در خدمت دکتر طالقانی که یکی از شخصیت‌های برجسته و از خانواده های اصیل گیلانی هستند برای ارائه طرح و خود و نیز فراهم‌سازی مقدمات و انجام ایده بودیم از خاطر نمی‌رود.

معاون رئیس جمهور، با اشاره به لزوم توجه ویژه به بوم‌گردی در جهت معرفی فرهنگ، آیین و میراث ماندگار گذشتگان به نسل حاضر افزود: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا گردشگران و میهمانان داخلی و خارجی با سنت ها، آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی آشنا شوند.

وی توجه به بوم گردی برای انتقال فرهنگ و آیین معنوی را از الزامات عنوان و تاکید کرد: باید شرایط را برای تبدیل واحدهای واجد شرایط مسکونی روستایی به بوم گردی در جهت اسکان میهمانان و مسافران تسهیل کنیم.

سخنگوی دولت، با بیان اینکه واحدهای مسکونی روستایی برای تبدیل به بوم گردی در اولویت پرداخت تسهیلات هستند، گفت: اینگونه اسکان مسافر در خانه های بوم گردی علاوه بر درآمدزایی برای روستاییان، حاوی انتقال پیام و انتقال فرهنگ به مسافران است و به همین جهت دولت به این مسئله توجهی ویژه دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحدهای بوم گردی فراهم شده، افزود: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه وظیفه نظارت بر پرداخت تسهیلات را برعهده دارد، در صورت ارائه هرگونه گزارش مبنی بر عدم همکاری بانک ها، این سازمان وارد عمل شده و شرایط تسهیل پرداخت مبالغ را تا حصول نتیجه لازم فراهم می سازد.

وی با اشاره به وجود انگیزه لازم بین بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای بوم گردی به دلیل حمایت دولت از این طرح، خاطرنشان کرد: توصیه می کنم کسانی که خانه های روستایی دارند ولی هنوز اقدام نکرده اند، با انگیزه مشارکت در انتقال فرهنگ و همچنین مباحث اقتصادی واحدهای بوم گردی به عنوان واحدهای اقتصادی درآمدزا برای روستاییان و خانوارها وارد عمل شوند.
ساختمان موزه مشاهیر گیلان در زمینی به مساحت ۳۶۵ متر مربع و با سطح اشغال ۱۸۰ متر مربع در سه طبقه و با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای