کد خبر: 47618
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۲, ۱۳۹۷
جهان کرده ام از سخن چون بهشت کزین بیش تخم سخن کس نکشت ” برگزاری نخستین نشست های شاهنامه خوانی در شرق گیلان ” با همکاری و همیاری و انجمن مردم نهاد برای نخستین بار سلسله نشست های شاهنامه خوانی در شهرستان رودسر برگزار میشود. این سلسله نشست ها با همکاری مدیران و کارکنان کتابخانه... Read more »

جهان کرده ام از سخن چون بهشت
کزین بیش تخم سخن کس نکشت

” برگزاری نخستین نشست های شاهنامه خوانی در شرق گیلان ”

با همکاری و همیاری و انجمن مردم نهاد برای نخستین بار سلسله نشست های شاهنامه خوانی در شهرستان رودسر برگزار میشود. این سلسله نشست ها با همکاری مدیران و کارکنان کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی شهرستان رودسر با گردانندگی ” افتخار روحی فر ” در سالن کتابخانه آغاز شده و این سلسله نشست ها تا پایان سرایش شاهنامه ادامه خواهد داشت.
.
در این نشست ها خوانش ابیات شاهنامه توسط شرکت کنندگان و معنی بیت ها و تفسیر موضوعی شاهنامه به همراه یک پژوهش کلی با استناد به منابع موثق در مورد داستان ها و بخش های شاهنامه فردوسی صورت میگیرد. حضور کودکان و نوجوانان شاهنامه خوان در این سلسله نشست ها و برگزاری خوانش دقیق شاهنامه با آهنگ و صوت آن از زیبایی های این اجلاس می باشد.
زمان برگزاری این نشست ها یکمین و سومین یکشنبه هر ماه راس ساعت پنج عصر در سالن کتابخانه عمومی شهرستان رودسر می باشد.
حضور علاقمندان و شرکت کنندگان در این نشست ها رایگان می باشد و مقدم یکایک دوست داران و علاقمندان شاهنامه در پاسداشت از اثر جاودان حکیم فرزانه فردوسی توسی گرامی داشته می شود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای