کد خبر: 29644
تعداد نظرات: 17 نظر
تاریخ انتشار: - 2018-05-01
جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش‌ترین فیلم سال به نظر می رسد، «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان... مطالعه بیشتر »

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش‌ترین فیلم سال
به نظر می رسد، «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.
جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش ترین فیلم سالفیلم سینمایی «آن سوی ابرها»، تازه‌ترین اثر مجید مجیدی در شرایطی به جای «مصادره» پرفروش ترین فیلم سال ۱۳۹۷ اکران عمومی می‌شود که اعتراض‌هایی به اکران این فیلم سینمایی وجود دارد و برخی بر این باورند که نمایش عمومی فیلم تازه این کارگردان، بر خلاف قوانین مصرح حوزه اکران سینماست؛ اعتراضاتی که به نظر نمی‌رسد، تأثیری در اکران فیلم مجیدی داشته باشد.

«آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی، روایتی شبیه فیلم‌‌های سال‌های دور مجیدی است؛ اما این روایت با ساخت در هند و استفاده از اِی آر رحمان، برنده اسکار برای ساخت موسیقی این فیلم گران تمام شد.

این فیلم نخست در هند اکران و گزارش‌های ضدونقیضی درباره میزان فروش این فیلم سینمایی منتشر شد و اکنون در ایران به نمایش درمی‌آید؛ آن هم به جای «مصادره» که تاکنون رکورد فروش سال ۱۳۹۷ را دارد و در صدر جدول فروش قرار گرفته است.

اکران «آن سوی ابرها» در گروه سینمایی جوان با حواشی همراه شده که تا حدودی طبیعی است. این فیلم قرار بود در واپسین روزهای سال ۱۳۹۶ به نمایش درآید و حتی در آن زمان جنجال‌هایی از سوی احمد نجفی به واسطه نوع و محدوده زمانی اندک اکران فیلمش مطرح شد. بر اساس قوانین حوزه اکران، فیلم مجیدی نباید تا پیش از شهریور ۱۳۹۷ در سینماهای ایران اکران شود و آن گونه که به صراحت در قانون آمده، فیلمی که از اکران به هر دلیلی انصراف دهد، تا شش ماه فرصت اکران نخواهد داشت.

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش ترین فیلم سال

پس از انصراف فیلم مجیدی از اکران در روزهای پایانی سال، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش، با اشاره به آیین نامه شورای صنفی نمایش گفته بود: «…بر اساس آیین نامه شورای صنفی نمایش، هر فیلمی که از سرگروهی تحت هر شرایطی انصراف می‌دهد، نمی‌تواند دیگر در سرگروه اکران شود» و انتظار می‌رفت، با فیلم مجیدی نیز همچون فیلم دیگر کارگردان‌هایی که پشتوانه مجیدی را ندارند، برخورد شود.

اکنون فرجی اکران فیلم مجیدی را قانونی خوانده و گفته است: «آن سوی ابرها» از اکران انصراف نداد، بلکه مشکل فنی داشت، زیرا بخشی از کارهای فنی این فیلم در کشور هند انجام شده و بخشی دیگر در ایران. همین مسائل باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده بود که امکان تهیه نسخه آماده اکران را فراهم نمی‌کرد؛ بنابراین، اکران آن در سرگروه جوان قانونی است.»؛ این نوع برداشت، عملاً مصادره به مطلوب قانون توسط امثال فرجی است، چون به هر دلیل، فیلم مجیدی به یک نوبت اکران نرسیده و این به منزله انصراف است.

در این میان، به نظر می رسد، «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 17

تشکر

تشکر فراوان

دمتون گرم مرسي

وقتتون بخير .بسيار عالي بود

هميشه کارتون درست بوده – مرسي

تشکر بسيار

ممنون

کيفيت سايت عالي….

پست فوق العاده اي بود

درود بر شما

درود – اگه بازم مثل اين داريد بگذاريد

ممنون بابت اين مطلب مفيد

متشکرم

mer30

خوب بود ممنون

سپاس…

سپاس…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای