کد خبر: 46519
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۱, ۱۳۹۷
خواسته‌ی چامسکی تا ترانه علیدوستی از موگرینی درباره التزام اروپا به نجات برجام   حدود ۱۶۸ استاد دانشگاه و فعال سیاسی ایرانی و آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی شدند. از جمله امضاکنندگان این نامه می‌توان به نوام چامسکی،... Read more »

خواسته‌ی چامسکی تا ترانه علیدوستی از موگرینی درباره التزام اروپا به نجات برجام

 

حدود ۱۶۸ استاد دانشگاه و فعال سیاسی ایرانی و آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی شدند. از جمله امضاکنندگان این نامه می‌توان به نوام چامسکی، استاد دانشگاه “ام آی تی” آمریکا و همچنین ترانه علیدوستی، بازیگر سینمای ایران نام برد.

بدینوسیله انتشار نامه ای خطاب به خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در رابطه با التزام اتحادیه اروپا به نجات برجام را به اطلاع شما می رسانیم. امضا‌ کنندگان این نامه بر این باورند که برای جلوگیری از هر گونه تنش و بحران جدید، اتحادیه اروپا و اعضای ۱+۵ در جهت حفظ تمامیت این توافق باید تمام تلاش خود را بکار ببندند.

خانم موگرینی در سخنرانی خود که بلافاصله بعد از اعلام خروج آمریکا از برجـام بود، از ایران خواسته بود برجـام را حفظ کند. امضاکنندگان نامه همچنین گفته‌اند: “اعتماد به اتحادیه اروپا، شورای امنیت و جامعه جهانی به مخاطره افتاده است.”

بسیاری از روشنفکران و دانشگاهیان سرشناس جهان مانند نوام چامسکی، دیوید هاروی، جودیت باتلر، اسلاوی ژیژک و چارلز تیلور این نامه را امضا کرده اند. همچنین بسیاری از روشنفکران برجسته ایرانی و همینطور هنرمندانی مانند شیرین نشاط، کیومرث پوراحمد، مانی حقیقی و ترانه علیدوستی در میان امضا کنندگان حضور دارند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای