کد خبر: 45560
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷
دکتر علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان شد طی حکمی از سوی وزیر علوم،دکتر علی باستی به عنوان رئیس پارک علم و فناوری گیلان معرفی شد. به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا ،وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در حکمی،دکتر علی باستی را به سمت رئیس پارک علم و فناوری گیلان منصوب کرد.... Read more »

دکتر علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان شد

طی حکمی از سوی وزیر علوم،دکتر علی باستی به عنوان رئیس پارک علم و فناوری گیلان معرفی شد.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا ،وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در حکمی،دکتر علی باستی را به سمت رئیس پارک علم و فناوری گیلان منصوب کرد. حکم انتصاب به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر علی باستی

با سلام، با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی و بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری،به موجب این حکم به سمت «رئیس پارک علم و فناوری گیلان» منصوب میشوید.

از جنابعالی انتظار می‌رود که با مشارکت و ایفای نقش موثر در ارتقای زیست بوم نوآوری و کارآفرینی منطقه و همراهی و همکاری با نقش آفرینان اصلی این زیست بوم و همچنین توسعه کیفی موسسات مستقر در پارک در کنار توسعه کمی آنها، زمینه توسعه کسب و کار موسسات و حضور آنان در بازارهای فرامنطقه ای، ملی و بین المللی را در سر لوحه کار خویش قرار دهید.

در این راستا تعامل موثر با مدیران اجرایی استان برای تامین زیر ساخت‌های لازم برای استقرار و حل مشکلات پیش روی توسعه کسب و کار موسسات و همچنین ایجاد روابط نظام مند،موثر و هدفمند با دانشگاه‌های استان برای بهره‌گیری دانشگاهیان از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در جهت تجاری سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی آنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

امید است که تنوع بخشی به منابع مالی مورد نیاز پارک علم و فناوری،افزایش نسبت درآمدهای اختصاصی پارک به اعتبارات ملی و استانی و بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه کالبدی پارک مورد اهتمام ویژه جنابعالی و همکاران محترم قرار گیرد.

انتظار می‌رود با توکل به خداوند سبحان،ماموریت و وظایف محوله را بر پایه قوانین،سیاست ها و برنامه های مصوب دولت تدبیر و امید و برنامه‌های ارائه شده به مجلس محترم شورای اسلامی به انجام رسانید.

بایسته است با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی،راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران،در مراکز دولتی و خصوصی نقشی شایسته درنظام علم و فناوری ایفا نمایید .

به گزارش ایسنا؛دکتر علی باستی متولد ۱۳۵۲ رشت و فارغ التحصیل دوره دکترای تخصصی رشته مهندسی مکانیک، ساخت و تولید از دانشگاه صنعتی توکیو و در حال حاضر عضو هیات علمی(دانشیار)دانشگاه گیلان است.

وی دارای افتخارات علمی از جمله پژوهشگر برتر دانشگاه گیلان بوده و تعدادی از مقالات وی در خصوص طراحی و ساخت نانو سنسورحرارتی توسط انجمن مهندسی مکانیک در ژاپن ( jsme) و انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران،به عنوان برترین مقاله برگزیده شده است .

برای اولین بار در کشور و تحت نظارت و راهنمایی وی،دستگاه میکرو و نانو ماشینکاری الکترو شیمیایی جهت ساخت قطعات در ابعاد میکرو و نانو در قالب رساله دکتری دانشجویی طراحی و ساخته شده است.

همچنین طراحی،ساخت و به آب اندازی اولین نمونه قفس‌های پرورش ماهی کروی،مناسب دریای خزر از دیگر کارهای وی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه است.

از دیگر فعالیت‌های علمی نامبرده می‌توان به انتشار بیش از ۵۲ مقاله در نشریات معتبر ملی و بین المللی و راهنمایی ۳۱ پایان نامه دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد.

دکتر باستی هم اکنون به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه گیلان و دبیر معاونان دانشجویی منطقه ۲ کشور بوده و همچنین مسئولیت‌هایی همچون معاونت پژوهش و فناوری دانشکده فنی و مدیریت گروه مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان را بر عهده داشته است .

وی در طی دوران کاری خود پروژه های متعددی با صنایع کشورهای ایران و ژاپن اجرا کرده است .

وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای از خدمات دکتر مجید متقی طلب،رئیس سابق پارک علم و فناوری گیلان و عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در مدت زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای