کد خبر: 54049
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۱۰, ۱۳۹۷
فرماندار شهرستان رشت: اشتغال دغدغه همه ارکان نظام و دولتمردان است فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اشتغال دغدغه همه ارکان نظام و دولتمردان است، گفت: تاکنون ۱۰۹۸ طرح در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، سهمیه تسهیلات اشتغالرایی شهرستان رشت ۳۱۵ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۲۲ میلیارد تومان برای طرح‌های فراگیر است. به... Read more »

فرماندار شهرستان رشت: اشتغال دغدغه همه ارکان نظام و دولتمردان است

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اشتغال دغدغه همه ارکان نظام و دولتمردان است، گفت: تاکنون ۱۰۹۸ طرح در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، سهمیه تسهیلات اشتغالرایی شهرستان رشت ۳۱۵ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۲۲ میلیارد تومان برای طرح‌های فراگیر است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی صبح امروز در کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان رشت که با حضور مدیران استانی در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اشتغال یکی از برنامه های مهم است که جزء سه برنامه اصلی استان در آخرین شورای اداری استان تدوین شد.

فرماندار رشت با بیان اینکه اشتغال دغدغه همه ارکان نظام و دولتمردان است، افزود: اشتغال، توسعه کشاورزی و تجارت سه برنامه مهم که در دستورکار دولت قرار گرفته است و همواره جلسات کارگروه اشتغال در شهرستان و حتی در استان بصورت مستمر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۹۸ طرح در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، سهمیه تسهیلات اشتغالرایی شهرستان رشت ۳۱۵ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۲۲ میلیارد تومان برای طرح‌های فراگیر و ۹۳ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی است.

احمدی تصریح کرد: مجموعا ۱۵۱ طرح با مبلغ ۱۱۶ میلیارد تومان در دستگاه‌های اجرایی و در کمیته فنی شهرستان رشت تصویب شده است که از این تعداد طرح‌ها ۱۱۴ طرح مربوط به اشتغال روستایی با هزینه ۶۱ میلیارد و ۴۷۵ میلیون تومان است. در بخش اشتغال فراگیر هم ۳۷ طرح به مبلغ ۵۵ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان به تصویب کمیته فنی شهرستان رسیده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه طرح‌ها با برآورد هزینه ۲۵۰ میلیون تومان در کمیته فنی شهرستان بررسی می‌شوند و طرح‌های بیش از ۲۵۰ میلیون تومان به کمیته فنی استان معرفی می‌شوند، افزود: انتظار داریم که طرح‌های اشتغالزایی بتوانند در شهرستان رشت بالغ بر هزار و ۵۹۹ فرصت شغلی ایجاد کنند.

وی باانتقاد از سهم ناچیز گردشگری در تسهیلات اشتغالزایی، اضافه کرد: با وجود ظرفیت‌های گردشگری موجود در سطح شهرستان باید در این راستا چاره‌ای اندیشیده شود، تاکنون ۴۲ طرح گردشگری و بومگردی به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در شهرستان متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزایی بوده‌اند.

احمدی بیان کرد: از مجموع طرح‌های ارسالی به کمیته فنی استان تعداد ۵۷ طرح با مبلغ ۲۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: تا امروز تعداد ۴۰۰ طرح بومگردی توسط دهیاران و بنیاد مسکن را دریافت کردیم که از این تعداد ۱۲۰ طرح کارشناسی و به کمیته فنی استان ارسال شده که ۴۸ طرح به تصویب کمیته فنی استان رسیده که تنها ۱۲ طرح موافقت اصولی گرفته است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای