کد خبر: 29900
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷
مراکش روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد وزیر امور خارجه مراکش از قطع روابط دیپلماتیک کشورش با تهران به دلیل آنچه «حمایت ایران از جبهه پولیساریو» خواند، خبر داد. به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ناصر بوریتا، رئیس دستگاه دیپلماسی مراکش در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد... Read more »

مراکش روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد

وزیر امور خارجه مراکش از قطع روابط دیپلماتیک کشورش با تهران به دلیل آنچه «حمایت ایران از جبهه پولیساریو» خواند، خبر داد.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ناصر بوریتا، رئیس دستگاه دیپلماسی مراکش در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که این کشور سفارت خود را در تهران خواهد بست و سفیر ایران در رباط را اخراج خواهد کرد.

وی مدعی شد: ایران و هم‌پیمان آن یعنی حزب‌الله از طریق آموزش و مسلح کردن افراد، به جبهه پولیساریو کمک می‌کنند.

بوریتا اظهار کرد: مراکش هیچ چاره‌ای ندارد؛ جز این که روابط دیپلماتیک را قطع و سفارت خود در تهران را تعطیل کند.

بر اساس گزارش شبکه خبری الجزیره، او مدعی شد، حزب‌الله موشک‌های سطح به هوا در اختیار پولیساریو قرار داده و این کار با اجازه ضمنی سفارت ایران در الجزایر صورت گرفته است.

این ادعا در حالی مطرح شد که حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای ادعاها و اتهامات وزیر امور خارجه مراکش را مبنی بر حمایت این جنبش از جبهه پولیساریا و آموزش عناصر آن به طور کلی تکذیب کرد و افزود، تأسف‌بار است که مراکش به علت فشارهای آمریکا، اسرائیل و عربستان به چنین اتهاماتی متوسل می‌شود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای