کد خبر: 53376
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۹, ۱۳۹۷
مدیرکل شیلات گیلان؛نصب قفس‌های غوطه ور برای اولین بار در دریای خزر مدیرکل شیلات گیلان گفت: قفس‌های غوطه ور برای اولین بار در خاورمیانه در دریای خزر با همکاری ایران و نروژ در گیلان نصب شده است . اسحاق شعبانی با اشاره به اینکه درهر یک از قفس های غوطه ور می‌توان ۱۲۵ تن ماهی... Read more »

مدیرکل شیلات گیلان؛نصب قفس‌های غوطه ور برای اولین بار در دریای خزر

مدیرکل شیلات گیلان گفت: قفس‌های غوطه ور برای اولین بار در خاورمیانه در دریای خزر با همکاری ایران و نروژ در گیلان نصب شده است .

اسحاق شعبانی با اشاره به اینکه درهر یک از قفس های غوطه ور می‌توان ۱۲۵ تن ماهی پرورش داد گفت: در حال حاضر۴ قفس با ظرفیت۵۰۰ تن در دریای خزر و در محدوده بندر انزلی نصب شده است .

وی گفت:این قفس‌ها بزرگترین قفس های است که تاکنون در دریای خزر نصب شده است چرا که قفس های قبلی ظرفیت پرورش ۵۰ تا ۶۰ تن ماهی را دارد .

شعبانی در ادامه به سیاست های شیلات برای توسعه آبزی پروری اشاره کرد و افزود:با توجه به محدودیت زمین برای راه اندازی مزارع پرورش ماهی و همچنین آب به دنبال پرورش ماهی در قفس در آب های شور هستیم.

وی با اشاره به اینکه پرورش ماهی در قفس های غوطه ور برای اولین بار در خاورمیانه با همکاری شرکت آکواگروپ نروژ و ایران در دریای خزر در محدوده گیلان به اجرا در آمده است،گفت : تاکنون قفس‌هایی که در دریا نصب شده است به صورت شناور بوده اما این قفس حالت غوطه وری دارد و در مواقعی که دریا مواج باشد زیپ تور بسته می شود و تا عمق ۱۰ متری دریا می رود .

شعبانی با اشاره به اینکه نروژ در پرورش ماهی در قفس رتبه اول دنیا را دارد ،گفت: با توجه به امواج خشمگین خزر و با توجه به مطالعاتی که شرکت نروژی در ۲ سال انجام داده است این سامانه در دریای خزر اجرا شده است.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای