کد خبر: 31393
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷
نوبخت: دولت از رونق بوم گردی پشتیبانی می کند رشت -معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پشتیبانی و حمایت در ارایه تسهیلات برای رونق بوم گردی به عنوان سیاست های مصوب دولت دوازدهم در دستور کار است. محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از موزه میراث روستایی گیلان در منطقه... Read more »

نوبخت: دولت از رونق بوم گردی پشتیبانی می کند

رشت -معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پشتیبانی و حمایت در ارایه تسهیلات برای رونق بوم گردی به عنوان سیاست های مصوب دولت دوازدهم در دستور کار است.


محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از موزه میراث روستایی گیلان در منطقه سراوان رشت با اشاره به لزوم توجه ویژه به بوم گردی در راستای معرفی فرهنگ، آیین و میراث ماندگار گذشتگان به نسل کنونی افزود: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا گردشگران و مهمانان داخلی و خارجی با سنت ها، آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی آشنا شوند.
معاون رئیس جمهوری توجه به بوم گردی برای انتقال فرهنگ و آیین معنوی را از الزام ها عنوان و تاکید کرد: باید شرایط را برای تبدیل واحدهای واجد شرایط مسکونی روستایی به بوم گردی با هدف اسکان مهمانان و مسافران تسهیل کنیم.
وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی روستایی برای تبدیل به بوم گردی در اولویت پرداخت تسهیلات هستند، گفت: این گونه اسکان مسافر در خانه های بوم گردی افزون بر درآمدزایی برای روستاییان، حاوی انتقال پیام و انتقال فرهنگ به مسافران است و به همین رو دولت به این موضوع توجهی ویژه دارد.
نوبخت با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحدهای بوم گردی فراهم شده، افزود: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه وظیفه نظارت بر پرداخت تسهیلات را برعهده دارد، در صورت ارایه هرگونه گزارش مبنی بر همکاری نکردن بانک ها، این سازمان وارد عمل شده و شرایط تسهیل پرداخت وام را تا حصول نتیجه لازم فراهم می سازد.
وی با اشاره به وجود انگیزه لازم بین بانک ها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای بوم گردی به دلیل حمایت دولت از این طرح افزود: توصیه می کنم کسانی که خانه های روستایی دارند ولی هنوز اقدام نکرده اند، با انگیزه مشارکت در انتقال فرهنگ و همچنین مباحث اقتصادی واحدهای بوم گردی به عنوان واحدهای اقتصادی درآمدزا برای روستاییان و خانوارها وارد عمل شوند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای