کد خبر: 51277
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۷, ۱۳۹۷
هشدار چین به ناوهای آمریکایی برای ورود به آب‌های این کشور وزارت دفاع چین  اعتراض خود را نسبت به نزدیک شدن دو فروند کستی چنگی امریکایی به «آب‌های سرزمینی» این کشور اعلام کرد و این حرکت را «تحریک‌آمیز» خواند. این وزارتخانه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: «اقدام آمریکا به شدت به حاکمیت چین لطمه وارد... Read more »

هشدار چین به ناوهای آمریکایی برای ورود به آب‌های این کشور

وزارت دفاع چین  اعتراض خود را نسبت به نزدیک شدن دو فروند کستی چنگی امریکایی به «آب‌های سرزمینی» این کشور اعلام کرد و این حرکت را «تحریک‌آمیز» خواند.

این وزارتخانه در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: «اقدام آمریکا به شدت به حاکمیت چین لطمه وارد کرده است زیرا ناوهای این کشور بدون اجازه به آب‌های سرزمینی ما وارد شده‌اند.»

یک فروند ناو کروزر و یک فروند ناوشکن آمریکایی به جزایر مورد مناقشه در دریای چین جنوبی نزدیک شدند. این دو کشتی در روز یکشنبه ۶ خرداد در فاصله ۱۲ مایلی جزایر «پاراسل» رزمایش برگزار کردند.

ارتش چین لافاصله از طریق ناوها و هواپیماهای خود به دو ناو آمریکای هشدار داد تا از منطقه دور شوند.

دولت چین از سال ۱۹۷۴ تا کنون مالکیت این جزایر را در اختیار دارد، اما چند کشور منطقه از جمله ژاپن، ویتنام و فیلیپین نیز بر سر خطوط مرزی دریایی در دریای چین جنوبی و شرقی با چین اختلاف دارند. چین تقریبا بر تمامی دریای چین جنوبی ادعای مالکیت دارد و آمریکا را متهم می‌کند که از ادعای کشورهای رقیب در این منطقه دفاع می‌کند.

جزایر پاراسل با حدود هزار نفر سکنه مورد ادعای چین و ویتنام است، اما چین در این منطقه پایگاه نظامی ساخته است.

سالانه کشتی‌های حامل کالا به ارزش کلی بیش از ۵ هزار میلیارد دلار از دریای چین عبور می‌کنند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای