کد خبر: 36696
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷
جیمی کارتر رئیس جمهوری اسبق آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران را «اشتباهی جدی» برای آمریکا و بدترین اشتباه ترامپ خواند. به گزارش روز پنجشنبه خبرسرو به نقل از از تارنمای سی ان ان،... Read more »

جیمی کارتر رئیس جمهوری اسبق آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان، تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران را «اشتباهی جدی» برای آمریکا و بدترین اشتباه ترامپ خواند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرسرو به نقل از از تارنمای سی ان ان، کارتر اضافه کرد: این بدترین اشتباهی است که ترامپ تاکنون مرتکب شده است.
وی خاطرنشان کرد: وقتی یک رئیس جمهوری پای توافقی را امضا می کند،برای تمامی جانشینانش تعهدآور خواهد بود مگر آن که شرایط تغییر چشمگیری داشته باشد که این طور نبوده است.
رئیس جمهوری اسبق آمریکا در ادامه اظهارات انتقادآمیز خود از ترامپ تصریح کرد: متاسفانه فکر می کنم این اقدام حامل این پیام برای کره شمالی است که وقتی آمریکا توافقی را امضا می کند، ممکن است به آن پایبند بماند یا نماند.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ سه شنبه(۱۸ اردیبهشت ماه) طی یک سخنرانی در کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج می شود.
این اقدام با انتقاد گسترده کشورهای مختلف از جمله مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سران انگلیس، فرانسه و آلمان روبرو شد و اعلام کردند که به برجام پایبند می مانند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای