کد خبر: 48789
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۴, ۱۳۹۷
کره شمالی برای دیدار با ترامپ «در هر زمان و به هر شکل» ابراز تمایل کرد کره شمالی از تصمیم دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا مبنی بر لغو دیدار رهبران دو کشور ابراز تاسف کرد. در این بیانیه که روز جمعه ۲۵ مه/ ۴ خرداد منتشر شده است دولت کره شمالی «ابراز امیدواری کرده است... Read more »

کره شمالی برای دیدار با ترامپ «در هر زمان و به هر شکل» ابراز تمایل کرد

کره شمالی از تصمیم دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا مبنی بر لغو دیدار رهبران دو کشور ابراز تاسف کرد.

در این بیانیه که روز جمعه ۲۵ مه/ ۴ خرداد منتشر شده است دولت کره شمالی «ابراز امیدواری کرده است که این دیدار در آینده انجام شود.»

این بیانیه که به امضای کیم کیه ژوآن معاون وزیر خارجه کره شمالی رسیده است لحن تندی ندارد و حتی در ابتدا تلاش‌های دونالد ترامپ برای حل این موضوع را ستایش می‌کند و می‌افزاید: «رئيس جمهوری ترامپ تصمیم مهمی برای انجام گفتگو با کره شمالی گرفت که هیچ‌یک از روسای جمهور پیشین ایالات متحده چنین کاری نکرده بودند.»

در بخش دیگری از این بیانیه دولت کره شمالی آمده است: «ما حتی امیدوار بودیم چیزی که تحت عنوان فرمول ترامپ برای این گفتگوها نامیده می‌شود بتواند به رفع نگرانی‌های هر دو طرف کمک کند. اما تصمیم ناگهانی رئيس جمهوری آمریکا برای ما غیرقابل پیش‌بینی بود و ما فکر می‌کنیم خصومت در شرایط کنونی نیاز برگزاری چنین نشستی را ضروری می‌سازد.»

در قسمت دیگری از این بیانیه که به امضای آقای کیم کیه ژوان رسیده آمده است: «ما از به هم خوردن این ملاقات بسیار متاسف هستیم و امیدواریم این اتفاق در آینده رخ دهد.»

در ادامه این بیانیه آمده که «کره شمالی بار دیگر علاقه خود به دیدار رهبران را در هر زمانی و به هر شکلی اعلام می‌کند تا مشکلات حل شود.»

واکنش کره شمالی در حالی صورت گرفت که دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مه/ ۳ خرداد در اقدامی ناگهانی در نامه‌ای به کره شمالی برنامه ملاقات از پیش تعیین خود با کیم جونگ اون را لغو کرد. تصمیمی که انتقادات و واکنش‌های زیادی در آمریکا و جهان با خود به همراه داشت.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای