کد خبر: 37214
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷
گیلان رتبه هفتم کشور در ضریب نفوذ اینترنت دارد رشت –  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: استان در ضریب نفوذ اینترنت، رتبه هفتم کشوری را دارد. فرزاد توکلی روز پنجشنبه در جلسه کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در رشت افزود: یک میلیون و ۳۰۰ هزار تلفن در استان نصب شده و... Read more »

گیلان رتبه هفتم کشور در ضریب نفوذ اینترنت دارد

رشت –  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: استان در ضریب نفوذ اینترنت، رتبه هفتم کشوری را دارد.

فرزاد توکلی روز پنجشنبه در جلسه کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در رشت افزود: یک میلیون و ۳۰۰ هزار تلفن در استان نصب شده و با ۴۱ درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت، رتبه هشتم را داریم.
وی ادامه داد: در بخش تلفن ثابت روستایی، بالاترین رتبه مربوط به شهرستان رشت با ۴۵ درصد و کمترین، مربوط به ماسال با ۱۵ درصد است.
به گفته توکلی، در کشور ۴۸ هزار روستا تلفن دارند و گیلان، رتبه پنجم کشور را در این حوزه دارد ضمن اینکه در بخش تلفن همراه (اپراتور اول) رتبه یازدهم را داریم.
وی با اشاره به انجام ۸۸۸ کیلومتر شبکه فیبرنوری زیرساخت گفت: ظرفیت شبکه انتقال ۸۲۶ گیگابیت و میزان پهنای باند ۱۲۰ گیگابت است.
توکلی در خاتمه اضافه کرد: اهداف کمی برنامه ششم توسعه را بصورت افقی تبیین کردیم که شامل افزایش سرعت دسترسی مشترکین و ارائه صد درصدی خدمات دولت الکترونیک است.
جلسه کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رشت برگزار شد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای