کد خبر: 32195
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
 ۱۰برنامه برتر اندرویدی که می توانید به صورت آفلاین استفاده کنید  اینترنت این روزها دیگر مفهومی است که همه‌ی ما با آن آشنایی داریم و به آن عادت کرده ایم و دیگر کمتر کسی را می‌بینید که با شگفتی از آن سخن بگوید. همچنین برای بسیاری از افراد و تقریباً درهر جایی در دسترس است.... Read more »
 اینترنت این روزها دیگر مفهومی است که همه‌ی ما با آن آشنایی داریم و به آن عادت کرده ایم و دیگر کمتر کسی را می‌بینید که با شگفتی از آن سخن بگوید. همچنین برای بسیاری از افراد و تقریباً درهر جایی در دسترس است. اما با این حال باز هم بسیاری ما اتصال اینترنتی مناسب را نداریم و یا حتی در شهرهایی که دارای پوشش مناسب اینترنت است ممکن است اتصال اینترنتی خود را در یک مکان خاص ازدست بدهیم. به همین دلیل است که همه ما باید حد اقل تعدادی نرم افزار آفلاین درگوشی خود به صورت نصب شده داشته باشیم. با اینکه تعدادی از نرم افزارهای موبایل مانند یوتیوب، اسپاتیفای، موزیک پلیر Google Play Music، نت ‌فلیکس و بسیاری از نرم افزارهای چند رسانه‌ای دیگر وجود دارند که به شما امکان ذخیره‌ی فیلم و آهنگ را برای استفاده افلاین می‌دهند اما این همه‌ی چیزی نیست که گوشی شما قادر است انجام دهد.

        کتابخوان‌ Amazon Kindle وکتاب‌های Google Play Books

این دو، نرم افزار‌هایی عالی هستند که به شما اجازه‌ی جمع آوری کلکسیونی از کتاب‌ها را می‌دهند. هردوی آنها محالت مطالعه در شب داشته و امکانات شخصی سازی مختلفی دارند و از امکانات پایه ای مورد انتظار از یک نرم افزار کتاب خوان نیز برخوردار می‌باشند. این دو نرم افزار به شما امکان ذخیره‌ی کتاب برای استفاده به صورت آفلاین را می‌دهند و دست کاربران را در این مورد باز گذاشته اند. تا جایی که دستگاه شما فضا برای ذخیره سازی دارد، می‌توانید کتاب دخیره کنید و در مواقع نیاز به صورت آفلاین استفاده کنید. این دو نرم افزار رایگان هستند و شما می‌توانید در کنار کتاب‌های پولی، از کتاب‌های رایگانی که به صورت قانونی منتشر شده اند نیز استفاده کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن‌ Amazon kindle  از گوگل پلی

        پیش‌بینی‌هوای AccuWeather

این هم یکی دیگر از نرم افزارهایی است که از حالت افلاین پشتیبانی می‌کند. هر چند که در توضیحات این نرم افزار به این ویژگی اشاره‌ی دقیقی نشده است ولی در سرتاسر اینترنت می‌توان نظر مثبت کاربران را در این باره یافت. این نرم افزار با هر بار هم گام سازی با سرور هواشناسی می‌تواند پیش بینی از وضع هوا تا ۱۵ روز آینده را در اختیار شما قرار دهد. هر چند که همیشه احتمال تغییر وضع هوا وجود دارد اما معمولاً این اتفاق نمی‌افتد. این نرم افزار همچنین شامل نمایش دمای واقعی، یک ویجت مناسب، رادار هواشناسی و سیستم هشدار دهنده‌ی وضعیت وخیم هوا است. دقیقاً نمی‌دانیم که این نرم افزار چگونه بدون اتصال به  اینترنت کار می‌کند ولی بهرحال داشتن اطلاعات مربوط به پیش بینی هوا آن هم به صورت آفلاین ویژگی بسیار خوبی است که این نرم افزار در اختیار ما می‌گذارد.

لینک دانلود اپلیکیشن AccuWeather از گوگل پلی

        درایو مجازی گوگل Google Drive

اپ گوگل درایو در واقع پشتیبانی بسیار مناسبی از حالت آفلاین دارد. شما می‌توانید ابتدا هر تعداد فایلی که می‌خواهید را با حساب کاربری خود به صورت آنلاین سینک یا هم گام سازی کرده و سپس به صورت افلاین از آنها استفاده کنید. فایل‌های سینک شده از طریق هریک از نرم افزار‌های گوگل مانند: Google Docs، Google Sheet و Google Slides قابل استفاده خواهند بود. استفاده‌های زیادی برای این قابلیت آفلاین گوگل درایو وجود دارد که می‌توانیم آن هارا اینجا لیست کنیم. مانند: کمک به تولید محتوا، کمک به کسب و کارها و بسیاری موارد دیگر. همچنین باید گفت که این نرم افزار به فایل‌های با فرمت مخصوص آفیس محدود نمی‌شود و شما می‌توانید فایل‌های زیپ، فایل‌های نصبی اندروید با فرمت APK و حتی موزیک و ویدیو را در صورت لزوم سینک کنید. این سرویس گوگل ۱۵ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره سازی رایگان در اختیار شما می‌گذارد و شما می‌توانید به صورت کاملاً اختیاری و با پرداخت مبلغی، حافظه‌ی بیشتری بگیرید.

لینک دانلود اپلیکیشن Google Drive از گوگل پلی

        دیکشنری و مترجم  Google Translate

گوگل ترنسلیت نیز یکی دیگر از نرم افزارهایی است که پشتیبانی قدرتمندی از حالت آفلاین به عمل می‌آورد. بیشتر مردم گوگل ترنسلیت را می‌شناسند. این برنامه به شما اجازه می‌دهد هر زبان زنده‌ی دنیا را به دیگری ترجمه کنید. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت تشخیص اپتیکال کاراکتر یا به اختصار OCR است که با پردازش تصاویر دریافتی از دوربین، متن را شناسایی کرده و آن را به زبانی که می‌خواهید ترجمه می‌کند. این قابلیت که همانند واقعیت افزوده، ترجمه‌ها را با کلمات موجود در تصویر جا‌ی ‌گزین می‌کند و ترجمه‌ی مستقیم هم نام دارد، برای برخی از زبان‌ها مانند اسپانیایی و چینی و غیره در دسترس است در حالی که برای زبان فارسی این امکان متاسفانه هنوز وجود ندارد و شما باید ابتدا از متنی که می‌خواهید با دوربین گوشی عکس گرفته و سپس آن را علامت گذاری کنید تا آن را برای شما ترجمه کند. این نرم افزار از ۵۹ زبان زنده‌ی دنیا به صورت آفلاین پشتیبانی می‌کند البته گفته شود برای استفاده‌ی آفلاین ابتدا باید فایل‌های مورد نیاز نرم افزار را دانلود کنید. این نرم افزار نیز همانند دیگر نرم افزار‌های گوگل رایگان می‌باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن Google Translate از گوگل پلی

        فیدخوان gReader

اپ gReader یکی از اندک نرم افزارهای خوبی است که در زمینه‌ی خواندن فیدهای RSS درفروشگاه گوگل پلی باقی مانده و از حالت آفلاین نیز پشتیبانی می‌کند. در عین حال که دیگر نرم افزار‌هایی نظیر: فیدلی، Palabre، و غیره هم از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند اما در تستی که انجام دادیم، gReader عملکرد بهتری از خود نشان داد. امکانات آن شامل پشتیبانی کامل از عکس و متن می‌شود. چیزی که بقیه نرم افزارهای تست شده کمی در آن مشکل داشتند. این نرم افزار همچنین دارای محیط کاربری مناسب و تمیز، پشتیبانی از فیدهای شبکه  فیدلی و پشتیبانی از دیگر شبکه‌های RSS می‌باشد. نسخه‌ی رایگان این نرم افزار کاملا مناسب است و نیازی برای خرید نسخه‌ی پولی آن حس نمی‌شود با این حال نسخه‌ی پولی آن که قابلیت های بیشتری نیز دارد ۴ دلار و ۶۹ سنت قیمت دارد.

لینک دانلود اپلیکیشن gReader از گوگل پلی

        اپ ناوبری HERE WeGo

این اپ همانطور که از نامش نیز پیداست یک نرم افزار مسیریابی است که لغب برترین اپ ناوبری آفلاین را ازآن خود می‌کند. چرا که نقشه‌های آفلاین آن در بیش از ۱۰۰ کشور از سرتاسر جهان کار می‌کنند و این برای کاربرانی که در کشور‌هایی بدون دسترسی عالی به اینترنت، زندگی می‌کنند یک مزیت به شمار می‌رود. این نرم افزار همچنین دارای قابلیت نمایش در لحظه‌ی ترافیک جاده و خیابان‌ها و اطلاعات حمل و نقل، رابط کاربری جذاب و تعدادی قابلیت برای انتقال فایل به خودرو است. دیگر نرم افزارهای GPS موجود نیز از مد افلاین پشتیبانی می‌کنند برای مثال نرم افزار گوگل مپ به صورت موقتی نقشه‌های آفلاین را دانلود کرده و نمایش می‌دهد. به هر حال ما از کاربری نرم افزار HERE WeGo بیشتر خشنود شدیم. نرم افزار به صورت رایگان و بدون پرداخت‌های درون برنامه ای است ولی ممکن است حاوی تبلیغات باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن HERE WeGo از گوگل پلی

        نرم افزار ذخیره سازی Pocket

پاکت، یکی از پر طرفدارترین اپ‌های آفلاین موجود می‌باشد که کارش ذخیره سازی محتوا برای استفاده‌ی بعدی به صورت آفلاین است. این نرم افزارعملا به شما امکان ذخیره سازی هرچیزی را می‌دهد. از ذخیره سازی صفحات وب به صورت عکس گرفته تا اخبار، سخن اشخاص معروف، مطالب وب سایت خبری Reddit و بسیاری موارد دیگر. نسخه‌ی رایگان این برنامه محدودیت‌هایی دارد. با پرداخت ماهانه ۴٫۹۹ دلار و یا ۴۴٫۹۹ دلار سالانه برای ورژن Pro می‌توانید قابلیت‌های غیر فعال را باز کنید و همچنین امکانات اضافی دیگری را نیز به دست بیاورید.

لینک دانلود اپلیکیشن Pocket از گوگل پلی

        پادکست پلیر Pocket Casts

به جرأت می‌توان گفت که این نرم افزار یکی از بهترین اپ‌های موجود در زمینه‌ی کار با پادکست‌ها، می‌باشد. پادکست نوعی فایل دیجیتالی صوتی است که از پیش ظبط شده است و محتوای آن می‌تواند گزارش یک خبر و یا مقاله‌ی علمی و یا هرچیز دیگری باشد. باید گفت که تمامی نرم افزار‌های پادکست از حالت افلاین پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید هر پادکستی که دوست دارید را دانلود کرده ودر هر زمانی که خواستید گوش کنید. ما واقعا این نرم افزار را به خاطر سادگی، محیط کاربری شسته و رفته و ویژگی‌هایی از قبیل امکان همگام سازی با دستگاه‌های دیگر و تم مشکی رنگی که دارد، می‌پسندیم. شما همچنین می‌توانید که پادکست ها را مستقیماً در حافظه‌ی داخلی و یا در کارت حافظه ذخیره کنید. این نرم افزار با قیمت ۳٫۹۹ دلار تقریباً ارزان است و بعد از خرید آن دیگر احتیاجی به هیچ گونه پرداخت درون برنامه‌ای ندارید.

لینک دانلود اپلیکیشن  Pocket Casts از گوگل پلی

        نرم افزار خبری Reddit Offline

همانطور که اشاره هم شد وب سایت ردیت Reddit شبکه‌ی بسیار بزرگ خبری است که علاوه بر اخبار، مطالب جالب دیگری مانند داستان، لطیفه و غیره را برای کاربران خود مهیا می‌کند. حال شما می‌توانید با دانلود و نصب نرم افزار این وب‌سایت، پس از دانلود آنلاین این مطالب، بصورت آفلاین از آن‌ها بهره مند شوید. این اپ به شما امکان دانلود مطالب از قسمت‌هایی را می‌دهد که شما انتخاب کرده اید و اصطلاحاً به آن SubReddit (بخوانید ساب ردیت) می‌گویند.وهمان‌ طورهم که گفته شد می‌توانید آنها را بعداً به صورت آفلاین تماشا کنید. این نرم افزار همچنین مواردی مانند تصاویر متحرک یا گیف‌ها، عکس‌ها و غیره که در مطالب موجود هستند را نیز دانلود می‌کند. کاری که دیگر نرم افزار‌های ردیت ممکن است انجام ندهند. در این نرم افزار همچنین قابلیت اضافی دیگری برای حالت آفلاین وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان مثال قبل از رفتن به محل کار برای دانلود مطالبی که می‌خواهید برنامه ای تعیین کنید. نرم افزار‌های ردیت بهتری نیز برای دانلود موجود می‌باشند اما این نرم افزار برای استفاده‌ی آفلاین بهترین گزینه است.

لینک دانلود اپلیکیشن  Reddit Offline از گوگل پلی

        مجموعه اپ‌های Splend Apps

توسعه دهنده‌ی این اپ، نرم افزار‌های آفلاین متنوعی در فروشگاه گوگل پلی دارد که همگی آن‌ها نرم افزارهایی ساده با اکوسیستمی مشابه هم هستند. لیست نرم افزارهای این توسعه دهنده شامل یک اپ یادداشت، لیست انجام کارها، یک ظبط کننده‌ی صدا، چراغ قوه، فایل منیجر و چند نرم افزار دیگر می‌باشد که همگی بدون احتیاج به هیچ گونه حساب کاربری ویا همگام سازی، به صورت کاملا آفلاین کار می‌کنند.هرچند که نرم افزار‌های بهتری در تمامی این دسته بندی‌ها موجود است. اما به هر حال نرم افزار‌هایی که در بالا معرفی شد هیچکدام احتیاجی به اینترنت ندارند. البته شما در صورت تمایل می‌توانید آنها را با حساب‌های گوگل درایو و یا دراپ باکس خود همام سازی کنید. همگی این نرم افزارها رایگان بوده و شما می‌توانید با پرداخت ۲٫۹۹ دلار برای نسخه‌ی Pro قابلیت‌های بیشتر این نرم افزارها را فعال کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن  Splend Apps از گوگل پلی

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای