کد خبر: 41158
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
۳۶ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شد لاهیجان –  معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت: تاکنون ۳۶ هزار و ۶۵۷ تن برگ سبز چای از چایکاران استان های گیلان و مازندران خریداری که از آن، بیش از هشت هزار تن چای خشک استحصال شده است. به گزارش خبر سرو... Read more »

۳۶ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شد

لاهیجان –  معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت: تاکنون ۳۶ هزار و ۶۵۷ تن برگ سبز چای از چایکاران استان های گیلان و مازندران خریداری که از آن، بیش از هشت هزار تن چای خشک استحصال شده است.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایرنا ، گودرز خردادپور با بیان میزان برداشت برگ سبز چای افزود؛ از این میزان برگ سبز برداشت شده، ۲۹ هزار و ۵۶۴ تن معادل ۸۰ و ۶۵ صدم درصد درجه یک و هفت هزار و ۹۲ تن معادل ۱۹ و ۳۵ صدم درصد درجه ۲ است.
وی ارزش اقتصادی این میزان برگ سبز چای را ۹۱۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال ذکر و اظهار کرد: امسال برداشت برگ سبز چای از اول اردیبهشت ماه حدود یک هفته زودتر از سال بهره برداری گذشته از باغ های شمال آغاز شده است.
خردادپور ادامه داد: براساس ضریب تبدیل برگ سبز چای خشک از هر چهار و ۴۴ صدم کیلوگرم برگ سبز، یک کیلوگرم چای خشک بصورت میانگین بدست می آید.
وی کیفیت چای تولید داخلی در بهار امسال را خوب توصیف کرد و گفت: نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک و درجه ۲ در سال زراعی جاری از سوی شورای عالی اقتصاد با چهار درصد افزایش ، به ترتیب ۲۷ هزار و ۲۹۲ ریال و همچنین ۱۵ هزار و ۲۸۳ ریال تعیین شده است.
برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.
۱۷۸ واحد چایسازی در استان های گیلان و مازندران وجود دارد که سال گذشته، ۱۵۱ واحد فعال با سازمان چای قرارداد بستند و از ۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای تحویلی چایکاران به کارخانه های چایسازی، حدود ۲۴ هزار تن چای خشک تولید شد.
استان های گیلان و مازندران ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد این باغ ها در استان گیلان واقع است.
لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای کشور در این شهرستان قرار دارد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای