کد خبر: 43808
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷
۹۰ درصد اراضی کشاورزی خرده مالکی هستند معاون سازمان امور اراضی گفت:اراضی کشاورزی از خرده مالکی رنج می‌برد و بهره‌وری‌های لازم را در بخش ندارد. به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا، فرید صیدی‌نژاد در گردهمایی کارگروه استانی اجرای دستورالعمل قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی... Read more »

۹۰ درصد اراضی کشاورزی خرده مالکی هستند

معاون سازمان امور اراضی گفت:اراضی کشاورزی از خرده مالکی رنج می‌برد و بهره‌وری‌های لازم را در بخش ندارد.

به گزارش خبر سرو به نقل از ایسنا، فرید صیدی‌نژاد در گردهمایی کارگروه استانی اجرای دستورالعمل قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی اظهارکرد:یکپارچگی اراضی در کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری تاثیر بسزایی دارد و دولت نیز برای جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی،بر مبنای مشوق‌هایی که به کشاورزان ارائه می‌شود،در راستای تشویق کشاورزان به یکپارچه‌سازی اراضی گام بر می‌دارد .

وی ادامه داد:بیمه محصولات کشاورزی و تخفیف آب‌بها از مشوق‌های دولت است.با ارائه این تسهیلات به کشاورزان و حرکت به سمت یکپارچه‌سازی اراضی می‌توان به سوی افزایش بهره‌وری گام برداشت.

علیرضا شعبان‌نژاد،رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز خرده مالکی را یکی از چالش‌های بخش کشاورزی استان عنوان کرد و گفت:کوچک بودن اراضی موجب شده است که تولید محصولات برای برخی از کشاورزان درآمد چندانی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه توسعه مکانیزاسیون و تجهیز موجب کاهش هزینه تولید میشود،افزود:اقدامات گسترده ای برای کاهش هزینه‌های تولید به خصوص برنج انجام شده ست اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

شعبان نژاد تصریح‌ کرد:اگر تولید محصولات جهاد کشاورزی برای کشاورزان به صرفه نباشد،شاهد کاهش نیروی کار جوان رد بخش کشاورزی گیلان خواهیم بود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای