کد خبر: 56880
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 4, 2018
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، از اصلاحات پیشنهادی امانوئل ماکرون برای آینده اتحادیه اروپا حمایت کرده است. این اصلاحات که مواردی در خصوص طرح نجات مالی حوزه یورو، بودجه دفاعی اروپا و سیاست‌های مهاجرتی را شامل می‌شوند در ماه نوامبر سال گذشته توسط رئیس‌جمهور فرانسه مطرح شده بودند ولی صدراعظم آلمان به روشنی درمورد آن‌ها اظهارنظر... Read more »

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، از اصلاحات پیشنهادی امانوئل ماکرون برای آینده اتحادیه اروپا حمایت کرده است.

این اصلاحات که مواردی در خصوص طرح نجات مالی حوزه یورو، بودجه دفاعی اروپا و سیاست‌های مهاجرتی را شامل می‌شوند در ماه نوامبر سال گذشته توسط رئیس‌جمهور فرانسه مطرح شده بودند ولی صدراعظم آلمان به روشنی درمورد آن‌ها اظهارنظر نکرده بود.

او در مصاحبه با روزنامه «فرانکفورتر آلگماینه» از تشکیل صندوق ارزی اروپا برای کمک به کشورهای ضعیف‌تر عضو پشتیبانی کرد، گرچه آن را منوط به دریافت تضمین کافی برای بازپرداخت وام ساخت. صدراعظم آلمان همچنین موافقت خود را با تعیین بودجه سرمایه‌گذاری اروپا اعلام کرد و در قوانین تازه مهاجرتی از طرحی مبنی بر تشکیل یک نیروی مرزی مشترک و تاسیس یک آژانس وابسته به اتحادیه حمایت کرد؛ به نحوی که بتواند عبور و مرور را به شکل واحد کنترل کند و تقاضانامه‌های پناهجویی را بررسی کند.

یک مقام رسمی در کاخ الیزه که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: «این سخنرانی حرکت مثبتی است که تعهد صدراعظم و دولت‌اش را به اروپا نشان می‌دهد.»

فشار روی اتحادیه اروپا برای تشکیل جبهه واحد در برابر آمریکا پس از آن افزایش یافت که دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای موسوم به برجام با ایران کنار کشید و از سوی دیگر بر فولاد و آلمینیوم صادراتی اتحادیه اروپا به ایالات متحده تعرفه بست.

کارشناسان می‌گویند اقتصاد صادراتی آلمان دربرابر جنگ تجاری آسیب‌پذیر است و تهدیدات واشنگتن یکی از دلایلی است که آنگلا مرکل حاضر شده است به موضع فرانسه نزدیک شود.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای