کد خبر: 65416
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - خرداد ۲۶, ۱۳۹۷
استاندار گیلان با اشاره به لزوم تدوین کتابچه ای از سوی سازمان آب منطقه ای استان جهت شناسایی رودخانه هایی که امکان برداشت مصالح شن و ماسه از آن ها میسر است، تاکید کرد: نحوه و میزان برداشت شن و ماسه از رودخانه های قابل برداشت استان به دقت مدیریت و از هدر رفت منابع... مطالعه بیشتر »

استاندار گیلان با اشاره به لزوم تدوین کتابچه ای از سوی سازمان آب منطقه ای استان جهت شناسایی رودخانه هایی که امکان برداشت مصالح شن و ماسه از آن ها میسر است، تاکید کرد: نحوه و میزان برداشت شن و ماسه از رودخانه های قابل برداشت استان به دقت مدیریت و از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

به گزارش خبر سرو به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که در محل دفتر استاندار برگزار شد، تدوین چارچوب و دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه های استان را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید با برآورد دقیق حجم مصالح مصرفی در پروژه های عمرانی استان با برگزاری نشستی با حضور تولید کنندگان و مصرف کنندگان، چارچوب و ضوابط اجرایی در این بخش بصورت کاربردی تدوین گردد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در تامین آب اراضی کشاورزی استان تصریح کرد: باید با ساز و کار دقیق و شفاف در جهت لایروبی و احیاء آب بندان ها گام برداریم.

نماینده عالی دولت در استان همچنین احیاء و لایروبی آب بندان ها را علاوه بر افزایش ذخیره سازی منابع آبی، فرصتی برای توسعه فعالیت های اقتصادی و گردشگری استان برشمرد و افزود:  پرورش پرندگان، آبزی پروری و فعالیت های گردشگری از جمله طرح هایی به شمار می رود که می توان علاوه بر ذخیره سازی منابع آبی، در آب بندان ها اجرا کرد.

دکتر سالاری بر ضرورت تدوین ضوابط صحیح و اصولی و صرف هزینه و زمان کمتر به منظور لایروبی و احیاء آب بندان های استان تاکید کرد و افزود: باید با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ذیربط با ایجاد سازو کار و چارچوب مناسب، لایروبی آب بندانها انجام پذیرد.

در این نشست هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای