کد خبر: 58503
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 7, 2018
استاندار گیلان عنوان کرد:  ضرورت حفظ ویژگی مردمی بودن هیئت های مذهبی استاندار گیلان، با بیان اینکه امروز جامعه ما بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و همدلی است، عنوان کرد: در مسیر تنگناهایی که برخی بر سر راه کشورمان قرار می دهند، تنها نسخه ای که می توان با آن به نتیجه رسید حفظ وحدت است. مصطفی... Read more »

استاندار گیلان عنوان کرد:  ضرورت حفظ ویژگی مردمی بودن هیئت های مذهبی

استاندار گیلان، با بیان اینکه امروز جامعه ما بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و همدلی است، عنوان کرد: در مسیر تنگناهایی که برخی بر سر راه کشورمان قرار می دهند، تنها نسخه ای که می توان با آن به نتیجه رسید حفظ وحدت است.

مصطفی سالاری در دیدار با اعضای شورای هیئت های مذهبی شهرستان رشت، تشکیل این شورا را در ساماندهی برگزاری مراسم‌ها بسیار موثر ارزیابی کرد و افزود: شورای هیئت‌های مذهبی می تواند نقش بسزایی در نهادینه ‌شدن فرهنگ عزاداری و کاهش آسیب‌های موجود در این حوزه ایفا کند.

وی نگاه نسل جوان امروز به مسائل مختلف را بسیار هوشمندانه توصیف کرد و گفت: طرح هرگونه مسائل حاشیه‌ای می تواند به باور جوانان لطمه وارد کند و در اذهان آنان ماندگار شود.

نماینده عالی دولت در گیلان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دست اندرکاران برگزاری مراسم‌های مذهبی را بسیار مهم و موثر دانست و خاطرنشان کرد: با نگرش کاهش آسیب‌های اجتماعی می توان از وجود ظرفیت بالای مردمی در هیئت‌های مذهبی استفاده بهینه کرد.

سالاری، نقش امامان جماعت، ریش سفیدان و هیئت‌های مذهبی را در ایجاد سازش بین اختلاف زوجین بسیار کارگشا توصیف کرد و افزود: تشکل های مردمی به ویژه هیئت‌های مذهبی می توانند در کاهش آسیب‌های موجود در جامعه از جمله طلاق و اعتیاد نقش‌آفرینی کنند.

وی به آسیب‌های موجود در سکونتگاه‌های غیر رسمی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در مسیر ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی این مناطق از ظرفیت بالای هیئت‌های محلی باید استفاده شود.

استاندار گیلان، ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های فرسوده در حاشیه شهرها را از مهمترین برنامه‌های دولت در سال ۹۷ دانست و اظهار کرد: در کنار ساخت بخش مسکونی به صورت همزمان خدمات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی همچون درمانگاه، حسینیه، مسجد و مدرسه نیز ساخته می شود.

سالاری، بر ضرورت حفظ ویژگی مردمی بودن هیئت‌های مذهبی نیز تاکید کرد و متذکر شد: علیرغم حمایت‌های جانبی که از سوی دولت انجام می گیرد باید تلاش شود مشارکت مردمی در هیئت‌های مذهبی خدشه دار نشود.

وی با بیان اینکه امروز جامعه ما بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و همدلی است، عنوان کرد: در مسیر تنگناهایی که برخی بر سر راه کشورمان قرار می دهند، تنها نسخه ای که می توان با آن به نتیجه رسید حفظ وحدت است.

نماینده عالی دولت در گیلان، بر لزوم اجماع همه اندیشه‌های اثرگذار صرف نظر از دیدگاه‌های سیاسی برای پیشرفت و انسجام کشور تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر این نکته که در کارهای اجتماعی تفاوت سلیقه‌ها نباید پررنگ شود، تاکید داشته و دارند.

وی اعتقادات، دین باوری و حفظ وحدت را از نقاط مشترک همه مردم ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان برای حفظ باور خود و دفاع از کشور در جبهه ها حاضر شدند. امروز نیز برای ایجاد اشتغال نیازمند وحدت آفرینی هستیم و از هر دیدگاهی در این مسیر حمایت می کنیم.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای