کد خبر: 65429
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 16, 2018
پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل مراکش در چارچوب رقابت‌های جام جهانی فوتبال در روسیه، با واکنش‌ مقامات، چهره‌ها و رسانه‌های ایرانی و خارجی همراه شده است. حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، با انتشار پست‌هایی در توییتر و اینستاگرام این برد تیم ملی فوتبال ایران را در برابر مراکش تبریک گفت و با تشکر از... Read more »

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل مراکش در چارچوب رقابت‌های جام جهانی فوتبال در روسیه، با واکنش‌ مقامات، چهره‌ها و رسانه‌های ایرانی و خارجی همراه شده است.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، با انتشار پست‌هایی در توییتر و اینستاگرام این برد تیم ملی فوتبال ایران را در برابر مراکش تبریک گفت و با تشکر از بازیکنان این پیروزی را حاصل «یک بازی حساب‌شده» دانست.

همچنین جواد ظریف وزیر امور خارجه، علی لاریجانی رئیس مجلس و محمدعلی افشانی شهردار تهران نیز در پیام‌هایی جداگانه پیروزی جمعه شب ملی‌پوشان ایران را تبریک گفتند.

در رسانه‌های بین‌المللی

پیروزی ایران بر مراکش در میان رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب داشت.

نشریه ورزشی اکیپ چاپ فرانسه با تیتر «ایران مراکش را در ثانیه‌های آخر به تله انداخت» نوشت: مراکش نتوانست طلسم پیروزی در اولین بازی‌اش در جام‌جهانی را بشکند. در حالی‌که ایران بازی را سخت شروع کرده بود و به خصوص در بیست دقیقه نخست تحت فشار بود، به لطف دفاع منسجم و یکپارچه که از ویژگی‌هایش به شمار می‌رود توانست دروازه‌ش را بسته نگه دارد و مراکش را ناکام بگذارد.

نشریه اکیپ همچنین با اشاره به بازی سردار آزمون نوشت: انتظار زیادی از «مسی‌ ایرانی‌ها» می‌رفت با این‌حال این مهاجم ۲۳ ساله نتوانست به انتظارات پاسخ دهد و با اشتباهات تکنیکی و از دست‌دادن‌ متعدد توپ شب خوبی نداشت. گرچه ممکن است این عملکرد حاصل فشار بازی اول در جام‌جهانی باشد.

عکس از رویترز
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی بر مراکش عکس از رویترز

نشریه فیگارو نیز در مطلبی با عنوان «فرصت‌طلبی ایرانی‌ها، فرصت‌سوزی مراکشی‌ها» نتیجه بازی را موفقیتی غیرقابل انتظار برای ایران و فرجامی بی‌رحمانه برای مراکش دانست و نوشت: درحالی‌که مراکش از نظر تکنیکی بالاتر نشان می‌داد و جریان بازی را در بسیاری از لحظات در دست داشت، این ایران بود که با دفاع منسجم حملات مقابل را سد کرد و توانست در نیمه دوم چندین موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کند و سرانجام با اشتباه وحشتناک مدافع مراکش به گل برسد.

این روزنامه فرانسوی همچنین نقش علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ایران، را در این پیروزی چشمگیر خواند و نوشت که او با واکنش‌هایش دروازه ایران را در مقابل هجوم بازیکنان مراکش در دفعات متعدد بسته نگه داشت.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای