کد خبر: 57265
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 5, 2018
برای غلبه بر آلودگی پلاستیکی؛ آیا ایران برنامه‌ای دارد؟ غلبه بر الودگی پلاستیکی که شعار امسال محیط زیست دنیاست نیاز به برنامه ریزی مدون دارد.ولی با دلایلی همچون  پایین بودن قیمت تولید پلاستیک در ایران که باعث بالا رفتن مصرف آن در کشور شده است سختیهای اجرای برنامه های مدون را دوچندان میکند.راهکارهای اجرایی انچنان... Read more »

برای غلبه بر آلودگی پلاستیکی؛ آیا ایران برنامه‌ای دارد؟

غلبه بر الودگی پلاستیکی که شعار امسال محیط زیست دنیاست نیاز به برنامه ریزی مدون دارد.ولی با دلایلی همچون  پایین بودن قیمت تولید پلاستیک در ایران که باعث بالا رفتن مصرف آن در کشور شده است سختیهای اجرای برنامه های مدون را دوچندان میکند.راهکارهای اجرایی انچنان هم برای هر فرد ایرانی سخت نیست بعنوان مثال به طوری که اگر هر فرد ایرانی فقط در هفته یک پلاستیک کمتر مصرف کند، سالانه ۸۱۶ میلیون کیسه پلاستیکی کمتر مصرف می‌شود.

مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به مصرف بالای پلاستیک در ایران با انتقاد از نبود برنامه‌ای منسجم برای مقابله با پلاستیک گفت: “فعلا در ایران اجماعی شکل نگرفته تا قوانین تغییر کند. ما در دو مرحله برای انجام مقدمات شکل گیری قوانین محدود کننده مصرف پلاستیک در ایران اقدام کردیم اما این ایده به دلیل اختلاف نظرهایی که در میان مسوولان وجود دارد به تصمیم‌گیری منتج نشد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای