کد خبر: 66366
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 17, 2018
محمد امین قانعی راد برای سرافرازی ایران آرزوها و رؤیاهای خوب در سر می‌پروراند. جامعه‌شناسی که هیچ‌گاه حوزه‌ی عمومی را از یاد نبرد و برای گسترش صلح اجتماعی و امید به بهبود تلاش کرد. مردی آزاده که ضمن در دست داشتن تیغ نقد هرگز به مرز کینه‌جویی نزدیک نشد و هیچ‌گاه گفتگو را کنار نگذاشت.... Read more »

محمد امین قانعی راد برای سرافرازی ایران آرزوها و رؤیاهای خوب در سر می‌پروراند. جامعه‌شناسی که هیچ‌گاه حوزه‌ی عمومی را از یاد نبرد و برای گسترش صلح اجتماعی و امید به بهبود تلاش کرد.

مردی آزاده که ضمن در دست داشتن تیغ نقد هرگز به مرز کینه‌جویی نزدیک نشد و هیچ‌گاه گفتگو را کنار نگذاشت. جامعه‌شناسی که تحول‌های جامعه‌ی خود و مناسبت‌های شبکه‌های اجتماعی را خوب می‌دید و می‌فهمید و دریافت خود را بی‌دریغ در سطح رسانه، جامعه‌ی علمی و سیاست‌ورزان و سیاست‌گذاران انتقال می‌داد.

دانشمندی که گفتگوهای خود را به جامعه‌ی نخبگی محدود نکرد و با مردم سخن می‌گفت. او آزادی و عدالت را می‌ستود و به نقش جامعه‌ی مدنی در پاسداشت این دو ارزش بنیادین واقف بود و خود نیز به عنوان یک کنشگر فعال در جامعه ایفای نقش می‌کرد. درگذشت او را به خانواده سرافراز وی و جامعه‌ی علمی کشور، همکاران عزیز در دانشگاه تهران و تمام کسانی که درد ایران دارند تسلیت می‌گویم و از درگاه باریتعالی برای او آرزوی رحمت و غفران و برای بازماندگان درخواست صبر و شکیبایی دارم.

عباس اخوندی

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای