کد خبر: 71153
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 23, 2018
فرماندار لاهیجان گفت: هم‌اکنون ۴۳ هزار هکتار از اراضی لاهیجان به عنوان پایلوت کشوری در حال اجرای طرح کاداستر است. به گزارش ایسنا؛ امیر جانبازی در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید این است که بانوان در محیط اداری باید همگام آقایان باشند و بنده این... Read more »


فرماندار لاهیجان گفت: هم‌اکنون ۴۳ هزار هکتار از اراضی لاهیجان به عنوان پایلوت کشوری در حال اجرای طرح کاداستر است.

به گزارش ایسنا؛ امیر جانبازی در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید این است که بانوان در محیط اداری باید همگام آقایان باشند و بنده این امر را از بدو ورود به لاهیجان در اولویت قرار داده ام.

فرماندار لاهیجان گفت: توانمندسازی و فراهم آوردن شرایط مناسب برای بانوان باید در دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود و به همین دلیل زنان باید در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حضور بیشتری داشته باشند که در این زمینه محدودیتی در این شهرستان وجود ندارد.

وی افزود: بانوان جامعه باید به این باور برسند که توانمند هستند و می توانند بیش از این هم توانمند باشند و شرایط حضور برای قشر بانوان در جامعه مهیا شود و خودشان نیز در این زمینه ورود کنند و فعال باشند.

این مقام مسئول، با تاکید بر سیاست های دولت و استاندار گیلان مبنی بر استفاده از توان بانوان و جوانان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و مدیریتی تصریح کرد: حضور زنان در جایگاه مدیریتی شهرستان لاهیجان ۱۳ درصد بود که طی ۶ ماه اخیر این رتبه به ۲۲ درصد رسیده است. این افزایش تا ۳۰ درصد هم خواهد رسید.

جانبازی عنوان کرد: بانوان مشاور ادارات فقط مشاور مدیر حوزه کاری خود نیستند بلکه مشاوران همه بانوان به عنوان بهره برداران از امکانات آن حوزه به شمار می روند.

وی با بیان اینکه لاهیجان یکی از شهرستان های گیلان با بیشترین سطح کشاورزی است، یادآور شد: طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی حائز اهمیت است و تاکنون این طرح در ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار شهرستان اجرایی شده است.

فرماندار لاهیجان، هدف از کشاورزی مدرن و مکانیزه، یکپارچگی اراضی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین را برای کنترل نهاده‌های کشاورزی آب و خاک دانست و افزود: یکی از مواردی که می‌تواند کشاورزی شهرستان، استان و حتی کشور را متحول کند، اجرای طرح کاداستر است که از بدو ورود بنده این طرح در اولویت بخش کشاورزی قرار گرفت و هم‌اکنون ۴۳ هزار هکتار از اراضی لاهیجان به عنوان پایلوت کشوری در حال اجرای طرح کاداستر است.

وی به مباحث گردشگری پرداخت و گفت: شهر لاهیجان را به عنوان عروس شهرهای ایران می‌شناسند. بنابراین باید به گونه ای در بحث گردشگری ورود شود که کل شهرستان را به عنوان شهرستان زیبا معرفی کنیم تا اقامت مسافرین و گردشگران طولانی شود.

این مقام مسئول متذکر شد: گیلانی ها لاهیجان را متعلق به کل استان می دانند و دوست دارند به این شهرستان سفر کنند و از زیبایی های آن بهره ببرند.

نماینده عالی دولت در لاهیجان، با اشاره به تلاش هایی که برای رسیدن شهرستان به جایگاه واقعی خود در بخش گردشگری در جریان است، اظهار کرد: به منظور دسترسی بهتر مردم لاهیجان به ساحل دریا جاده های دسترس این مسیرها در حال آسفالت و تعریض قرار دارند تا مردم بتوانند به طور مستقیم از لاهیجان به ساحل برسند.

جانبازی، به بهداشت و درمان شهرستان اشاره کرد و افزود: لاهیجان با توجه به ظرفیت های موجود می تواند به ‌عنوان قطب بهداشتی و درمانی شرق گیلان مطرح شود و این نگاه ویژه مسئولان استانی را می طلبد.

فرماندار لاهیجان، از انتصاب یک بانو به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: سیاست استاندار درخصوص انتخاب سرکار خانم بخشی بسیار ارزشمند و قابل تحسین بوده است.

وی به عدم پیگیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درخصوص تکمیل مجتمع فرهنگی لاهیجان اشاره کرد و گفت: در لاهیجان مشکل وجود سالن آمفی تئاتر لمس می‌شود اما با توجه به تخصیص بودجه و تامین اعتبار مجتمع فرهنگی باز شاهد کم کاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد هستیم.

جانبازی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: انسجام بسیار خوبی در لاهیجان حاکم است و در همه شرایط علی الخصوص مواقع بحرانی همگان شاهد عدم وجود مشکل در بارش برف اخیر و آتش سوزی سوستان به همت نیروهای مردمی، بسیج و امدادی بودند و این نشان از فضای همدلی در شهرستان لاهیجان است.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای