کد خبر: 54631
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 1, 2018
فعال اصلاح طلب: برخی گروه های سیاسی رقابت و دشمنی را خلط کردند «ابوالفضل شکوری» عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، گفت: در جامعه ما برخی گروه ها «رقابت» و «دشمنی» را خلط کرده اند و به اسم رقابت سیاسی، با دولت دشمنی سیاسی می کنند. عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد هدف... Read more »

فعال اصلاح طلب: برخی گروه های سیاسی رقابت و دشمنی را خلط کردند

«ابوالفضل شکوری» عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، گفت: در جامعه ما برخی گروه ها «رقابت» و «دشمنی» را خلط کرده اند و به اسم رقابت سیاسی، با دولت دشمنی سیاسی می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مورد هدف برخی جریان ها از القای ناکارآمدی دولت و ایجاد ناامیدی در مردم گفت: من هم در برخی از امور، دولت را موفق نمی دانم، اما انتقاد سازنده می کنم تا تقویت شده و بر مشکلات پیروز شود. این فرق می کند با اینکه بیاییم چوب لای چرخ دولت بگذاریم.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس افزود: ضرر دشمنی دولت به ملت بر می گردد، چون مجاری امور مردم، همان مجاری در دست دولت است. تقویت دولت و تذکر دلسوزانه اشتباهات باعث حل مشکلات مردم می شود، اما اگر به بهانه انتقاد، مردم را از دولت ناراضی کنیم و شکاف دولت – ملت به وجود بیاوریم، پیامدهای منفی آن متوجه حاکمیت جمهوری اسلامی و مردم خواهد شد. ناکارآمدی دولت در انجام وظایفش موجب ضربه به نظام می شود.
شکوری خاطرنشان کرد: هدف منتقدان دولت، بظاهر، انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری است، در حالی که به ملت ضربه می زنند؛ در شرایطی که همه انتظار دارند میان گروه ها وحدت وجود داشته باشد و رهبر معظم انقلاب به تازگی گفته اند که کشور را دو قطبی نکنید. مخصوصا اینکه «دوقطبی برجام» را برجسته کردند. آنطور که فهمیدم، منظور رهبری این است که دوقطبی سازی کشور بر مبنای برجام و تضعیف دولت، یک نوع خیانت به نظام است.
عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها گفت: دوقطبی سازی و القای ناامیدی، ملت را مایوس می کند و برجسته کردن ناکامی ها، سیاه نمایی است. دشمن با آگاهی از اینکه در داخل وحدت و همدلی نداریم، «تیغش را تیزتر می کند»، لذا باید از منافع زودگذر شخصی، جناحی و حزبی خودمان به نفع نظام جمهوری اسلامی بگذریم.
شکوری افزود: برجام ما را از زیر فصل هفتم سازمان ملل بیرون آورد. به عراق صدام به چه دلیل حمله شد و کسی هم مانع نشد؟ دلیلش زیر فصل هفتم قرار گرفتن و اجماع جهانی علیه آن کشور بود. بیرون آوردن ایران ازفصل هفتم کار بزرگی بود که با برجام انجام شد. در آن زمان، نفت ما تحریم بود و انتقال دلار و ارز به هیچ وجه به طور مستقیم ممکن نبود.
وی در مورد همسویی برخی جریانات سیاسی با رسانه های ضدانقلاب علیه دولت، گفت: این همسویی تصادفی است؛ مثلا ترامپ و نتانیاهو این همه علیه برجام مخالفت می کنند و در داخل هم کسانی هستند که مشابه این حرف ها را می زنند.
شکوری تصریح کرد: وحدت باید حول قانون اساسی، منافع ملی با رهنمودهای اخیر رهبری و پرهیز از دوقطبی سازی کشورو تزریق نکردن یاس و ناامیدی شکل بگیرد و باید نشاط، کارآمدی و همگرایی را به بدنه جامعه تزریق کنیم تا ما را از بحران های احتمالی نجات دهد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای