کد خبر: 54635
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 1, 2018
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان : احداث ۲ کتابخانه عمومی در رشت و رضوانشهر مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، از رشد ۶ درصدی بودجه ای در سال ۹۶ خبر داد و تصریح کرد: ما در سال ۹۶ مجوز احداث دو کتابخانه عمومی به مساحت ۲ هزار مترمربع را در گیلان دریافت کردیم. هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی... Read more »

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان : احداث ۲ کتابخانه عمومی در رشت و رضوانشهر

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، از رشد ۶ درصدی بودجه ای در سال ۹۶ خبر داد و تصریح کرد: ما در سال ۹۶ مجوز احداث دو کتابخانه عمومی به مساحت ۲ هزار مترمربع را در گیلان دریافت کردیم.

هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به رشد استان در شاخص های کتاب و کتابخوانی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: گیلان در نیمه دوم سال ۹۶، در همه شاخص های کتاب و کتابخوانی رشدی مثبت داشته که این رشد در اعضا هشت درصد، در امانت کتاب ۲۳ درصد، در برگزاری نشست های فرهنگی ۵۴ درصد، در برگزاری نشست های کتابخوان ۷۴ درصد و در جذب بودجه و منابع مالی کتابخانه ها نیز ۶ درصد بوده است.

وی رویکرد نهاد کتابخانه ها را رویکرد توسعه گرا خواند و اظهار کرد: اگر با این تفکر پیش رویم باید فقط دنبال حفظ وضعیت موجود باشیم.

این مقام مسئول، از رشد ۶ درصدی بودجه ای در سال ۹۶ خبر داد و تصریح کرد: ما در سال ۹۶ مجوز احداث دو کتابخانه عمومی به مساحت ۲ هزار مترمربع را در گیلان دریافت کردیم که در مسکن مهر رشت و روستای اردجان رضوانشهر ساخته می شوند.

نوری، پنج شهرستان گیلان را فاقد کتابخانه مستقل دانست و متذکر شد: نگاه ما به کتابخانه های گیلان نگاه خاص و با برنامه است.

وی فلسفه وجودی کتابخانه را منفعت رسانی به عامه مردم خواند و خاطرنشان کرد: کتابخانه باید در دل شهر و مستقل باشد و هم مکان و هم فضای کتابخانه مهم است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، هزینه های جاری کتابخانه ها را از درآمد شهرداری ها دانست و گفت: حقوق کتابداران ما از همین نیم درصد شهرداری ها تامین می شود.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۰۰ کتابخانه در کشور با بیش از هفت هزار کتابدار به عامه مردم خدمات می دهند، تاکید کرد: ما تنها از کمک دولت بهره مند می شویم و پرسنل ما در برخی کتابخانه ها از ساعت ۷ صبح الی ۱۱ شب به خدمات دهی مشغولند.

نوری، پذیرایی خوب کتابداران را در کتابخانه ها از کودکان و جوانان مترادف با آینده خوب برای کشور رقم زدن دانست و یادآور شد: این جوانان آینده داران کشورند که در کتابخانه ها مطالعه می کنند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای