کد خبر: 60864
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 10, 2018
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه با نگاه جنسیتی در هر حوزه‌ای مخالف است، افزود: در سطوح مدیریتی کشور، پست‌ها باید براساس توانمندی افراد اختصاص یابند و فارغ از مسائل جنسیتی در این موارد تصمیم گرفته شود. مریم بخشی با اشاره به اینکه اولین مدیرکل زن استانی تاریخ ورزش ایران است، اظهار کرد:... Read more »

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه با نگاه جنسیتی در هر حوزه‌ای مخالف است، افزود: در سطوح مدیریتی کشور، پست‌ها باید براساس توانمندی افراد اختصاص یابند و فارغ از مسائل جنسیتی در این موارد تصمیم گرفته شود.

مریم بخشی با اشاره به اینکه اولین مدیرکل زن استانی تاریخ ورزش ایران است، اظهار کرد: همه تلاشم را خواهم کرد تا به گونه‌ای گام بردارم که زمینه ساز جلب اعتماد برای حضور بیشتر بانوان در سطوح مدیریتی باشم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه با نگاه جنسیتی در هر حوزه‌ای مخالف است، افزود: در سطوح مدیریتی کشور، پست‌ها باید براساس توانمندی افراد اختصاص یابند و فارغ از مسائل جنسیتی در این موارد تصمیم گرفته شود.

وی با اشاره به حضور پررنگ بانوان در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: حضور بانوان در همه سطوح مدیریتی ورزش و جوانان کشور نشانگر حمایت دولت از حضور فعال اجتماعی بانوان است و من به عنوان یکی از بانوانی که توانسته است اعتماد دولت را جلب کند همه تلاشم را می‌کنم تا از این آزمون سربلند خارج شوم.

بخشی با تاکید بر این نکته که تجربه‌های پیشین در خصوص حضور بانوان ثابت کرده است که آنان با دقت و ظرافت خاصی از پس مسئولیت‌های محوله برآمده‌اند، گفت: هم اکنون دو تن از معاونین وزیر ورزش و جوانان خانم هستند و ما شاهد حضور فعال بانوان در بدنه اصلی وزارت خانه هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تقدیر از دولت تدبیر و امید برای نگاه ویژه به حضور بانوان، گفت: نگاه دولت به سمت تقویت حضور اجتماعی بانوان و بهره گیری از پتانسیل بالا و توانمندی مدیریتی آنهاست و وزیر ورزش و جوانان موفق شد تا وعده‌های رئیس جمهور در این زمینه را محقق کند .

وی با اشاره به عنایت خاص و پروتکل اصلی دولت در به کار گیری نیروهای جوان و بانوان، همیاری های استاندار گیلان برای انتصاب یک خانم در این پست مدیریتی را شایان تقدیر دانست و گفت: حضور من در این پست اثبات عملی انتصاب مدیران جوان زیر ۴۰ سال و بانوان است .

بخشی با بیان اینکه عملکرد وی به عنوان اولین مدیرکل زن استانی تاریخ ورزش ایران بسیار حائز اهمیت است افزود: رسالت ما در حوزه ورزشو جوانان در سطح استان مشخص شده و برنامه ریزی هایی برای اجرایی کردن آنها داریم .

وی احقاق حقوق و مطالبات جوانان از دولت در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی، نظیر توانمند سازی و اشتغالزایی را از اصلی ترین سر فصل‌های برنامه ریزی‌های خود در بخش جوانان دانست و افزود: افزایش کمی و کیفی خانه‌های جوان در سطح استان نیز از دیگر اهداف ما در این بخش است .

مریم بخشی با اشاره به اهمیت حضور تیم فوتبال سپید رود در لیگ برتر، تلاش برای حفظ و ارتقای جایگاه این تیم را یکی از اهداف مهم در ورزش قهرمانی استان برشمرد و تصریح کرد: هر چند تیم سپیدرود جزو باشگاه‌های خصوصی به شمار می‌آید اما حمایت جامعه ورزش و جوانان گیلان از این تیم در نهایت به رشد فوتبال استان کمک خواهد کرد .

وی همچنین درخشش ورزشگاران گیلانی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ را از دیگر اهداف اصلی خود برشمرد و خاطرنشان کرد: در ادوار مختلف همواره گیله مردان و گیله زنان ورزشکار برای اهتزاز پرچم این کشور کوشیده‌اند و این بار نیز با انگیزه بالا برای درخشش بیشتر در تلاش هستیم. ورزشکارانی که تاکنون اعزام آنها قطعی شده است و افرادی که شانس بالایی برای اعزام آنها وجود دارد را شناشایی کرده‌ایم و به بررسی نیازهای آنها پرداخته‌ایم.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های کلان دولت برای توسعه ورزش همگانی و روستایی گفت: با افتتاح و تجهیز بیش از ۱۸ خانه ورزش روستایی توانستیم گام مهمی در تحقق این برنامه برداریم و در این زمینه نیز کوشا و فعالیم و برنامه‌های متعددی را در دستور کار قرار داده‌ایم .

بخشی با بیان اینکه حمایت دولت از بانوان به خصوص در بخش ورزش کشور شایان تقدیر است، گفت: حمایت های برادرانه وزیر ورزش و جوانان، استاندار گیلان و نمایندگان استان موجب شد تا فرصت حضور در این جایگاه به یک بانوی جوان ایرانی تعلق بگیرد .

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای