کد خبر: 58485
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 7, 2018
نشست ناتو در زیر سایه سنگین برجام ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر دو موضوع برنامه هسته‌ای ایران و افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم تاثیری بر بر نشست وزیران دفاع ناتو نداشته باشد. وی از اینکه اختلاف بر سر برجام... Read more »

نشست ناتو در زیر سایه سنگین برجام

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر دو موضوع برنامه هسته‌ای ایران و افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم تاثیری بر بر نشست وزیران دفاع ناتو نداشته باشد.

وی از اینکه اختلاف بر سر برجام و تجارت نشست وزیران ۲۹ کشور عضو ناتو را دچار اختلال کند ابراز نگرانی کرد.

این نشست وزیران دفاع در بروکسل برگزار می‌شود و قرار است دستورکار اجلاس رهبران ناتو را که ماه آینده میلادی برگزار می‌شود را مشخص کند.

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه هنگام ورود به بروکسل تاکید کرد که جنگ تجاری «تاثیر مستقیم بر مناسبات امنیتی» دارد. به گفته منابع دیپلماتیک مهمترین ماموریت آقای متیس رایزنی با مقامات اروپایی و کاهش خشم آنها از سیاست‌های آمریکا در قبال ایران و نیز افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم است.

آقای متیس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به همین موضوع گفت که نباید گذاشت این اختلاف‌ها روابط امنیتی را تضعیف کند.

در مقابل دبیرکل ناتو با تاکید بر اختلاف‌های آمریکا و اروپا گفت: «نمی‌گویم این مسائل مهم نیستند و نمی‌خواهم آنها را کوچک جلوه دهم. اما معتقدم که این اختلاف‌ها نباید ناتو را تضعیف کند.»

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای