کد خبر: 55653
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 2, 2018
نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس گفت: باید قانون انتخابات شوراها به گونه‌ای تنظیم شود که افراد با حداقل ۵ سال سابقه اجرائی محرز بتوانند در انتخابات شوراها حضور یابند. منصور مرادی، در خصوص نواقص قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در زمان برگزاری انتخابات شوراها با آن مواجه بودیم،... Read more »
نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس گفت: باید قانون انتخابات شوراها به گونه‌ای تنظیم شود که افراد با حداقل ۵ سال سابقه اجرائی محرز بتوانند در انتخابات شوراها حضور یابند.
منصور مرادی

منصور مرادی، در خصوص نواقص قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در زمان برگزاری انتخابات شوراها با آن مواجه بودیم، ورود افراد فارغ التحصیل صفر کیلومتری بود که می‌توانست در انتخابات شوراها شرکت کنند و این یکی از نواقص بزرگ بود.

عضو هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای استان کردستان بیان کرد: افرادی که اصلا سابقه اجرائی نداشتند در انتخابات شوراها شرکت می کردند و با توجه به اینکه مسائل قومی و قبیله‌ای نیز در این انتخابات پر رنگ است، امکان رای آوردن افراد بی‌تجربه وجود دارد.

وی افزود: ورود و پیروزی افراد بی‌تجربه در انتخابات شوراها سبب می‌شد تا عواملی به پارلمان های شهری راه یابند که خود آن‌ها از جمله موانع توسعه شهری هستند زیرا همین افرادی که تجربه کافی ندارند باید برای انتخاب شهردار و مسائل شهری تصمیم بگیرند.

مرادی ادامه داد: باید قانون انتخابات شوراها به گونه‌ای تنظیم شود که افراد با حداقل ۵ سال سابقه اجرائی محرز بتوانند در انتخابات شوراها حضور یابند نه اینکه صرفا با کاغذبازی اعلام کنند که این افراد سابقه اجرائی دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ورود افراد با سابقه و تحصیلکرده به شوراهای شهر سبب می‌شود تا تصمیم گیری‌های شهری کارآمدتر و مناسبت تر باشد، از آنجایی که اعضای شوراها نمایندگان پارلمان های محلی هستند، برای شهر خود تصمیم‌گیری می‌کنند و شهرداران به عنوان مسئولان اجرائی باید این تصمیمات را اجرائی کنند.

نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر تصمیمات شوراها به نحوی دقیق و کامل باشند، مراجعات مردم به دفاتر نمایندگان کاهش می یابد و مردم می‌توانند با مسئولان شهری، توسعه شهرستان‌ها را رقم بزنند./

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای