کد خبر: 67679
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - ژوئن 19, 2018
وزارت امورخارجه سوئیس در بیانیه ای با بیان اینکه تهران شریک مهم سیاسی و اقتصادی برن است اعلام کرد، روابط دو جانبه در سال های اخیر عمیق تر شده و هدف دو طرف ادامه این مسیر مثبت در آینده است. به گزارش خبر یرو به نقل از ایرنا؛ در این بیانیه مطبوعاتی که به مناسبت... Read more »

وزارت امورخارجه سوئیس در بیانیه ای با بیان اینکه تهران شریک مهم سیاسی و اقتصادی برن است اعلام کرد، روابط دو جانبه در سال های اخیر عمیق تر شده و هدف دو طرف ادامه این مسیر مثبت در آینده است.

به گزارش خبر یرو به نقل از ایرنا؛ در این بیانیه مطبوعاتی که به مناسبت دیدار آتی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از سوئیس، منتشر شده، آمده است: رئیس جمهور روحانی در روزهای دوم و سوم ژوئیه (دوشنبه و سه شنبه ۱۱ و ۱۲ تیر ماه) به دعوت شورای فدرال سوئیس از این کشور دیدار رسمی خواهد کرد.
بر اساس این بیانیه، رئیسان جمهوری سوئیس و ایران در این سفر آخرین تحولات توافقنامه هسته ای ایران (برجام) را بررسی خواهند کرد که هدف از آن یافتن راه های حفظ و ادامه پیشرفت های به دست آمده در نتیحه اجرای این توافقنامه و تضمین عدم گسترش تسلیحات هسته ای در خاورمیانه به رغم خروج امریکا از برجام است.
این بیانیه می افزاید، راههای گسترش روابط دو جانبه به رغم تصمیم واشنگتن برای از سرگیری تحریم ها علیه تهران، بررسی وضع خاورنزدیک و میانه، مسائل حفاظت سوئیس از منافع ایالات متحده در ایران (از سال ۱۹۸۰) و منافع ایران در عربستان و از منافع ریاض در تهران ( که اخیرا به اجرا گذاشته شده) از دیگر محورهای دستور کار هیات های مذاکره کننده دو کشور در سفر روحانی به سوئیس است.
وزارت امورخارجه سوئیس در بیانیه خود می افزاید: ایران شریک مهم سیاسی و اقتصادی سوئیس است و دو کشور در سفر «یوهان ان. اشنایدر – آمان» رئیس جمهوری وقت سوئیس به تهران در پایان فوریه ۲۰۱۶، نقشه راهی برای تعمیق روابط دوجانبه تصویب کردند که هدف از آن از سرگیری گفت وگوهای منظم در حوزه های امور اقتصادی و مالی، حقوق بشر و دادگستری و ایمنی هسته ای و مهاجرت بود.
برن دیدار رئیس جمهوری ایران از سوئیس را فرصتی برای ارزیابی و بررسی اقدامات بعدی در راستای اجرای این نقشه راه ارزیابی کرده و افزود، انتظار می رود در این سفر چند توافقنامه و بیانیه نیز امضا شود.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای