کد خبر: 91295
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۲۷, ۱۳۹۷
🔺پال رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا: “رییس جمهوری آمریکا باید متوجه باشد که روسیه متحد ما نیست.” 🔺جان مک کین، از سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه: “پیش از این هیچ رییس جمهوری آمریکا خود را تا این حد حقیرانه در برابر یک رهبر مستبد خفیف نکرده بود.” 🔺لینزی گراهام، سناتور ارشد و عضو کمیته نیروهای مسلح سنا:... Read more »

🔺پال رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا: “رییس جمهوری آمریکا باید متوجه باشد که روسیه متحد ما نیست.”
🔺جان مک کین، از سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه: “پیش از این هیچ رییس جمهوری آمریکا خود را تا این حد حقیرانه در برابر یک رهبر مستبد خفیف نکرده بود.”
🔺لینزی گراهام، سناتور ارشد و عضو کمیته نیروهای مسلح سنا: آقای ترامپ فرصت را برای هشدار دادن به روسیه و مسئول دانستنش بابت دخالت در انتخابات آمریکا از دست داده است.”
🔺جف فلیک، سناتور جمهوری‌خواه آریزونا رویکرد آقای ترامپ در قبال روسیه را “شرم‌آور” خواند.
🔺جان برنن رییس سابق سی‌آی‌ای: نه تنها حرف‌های ترامپ احمقانه ‌است، بلکه اساسا بازیچه دست پوتین هم هست. جمهوری‌خواه‌هان وطن‌پرست! کجایید؟”
🔺جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا : “رئیس جمهور می گوید که دلیلی نمی بیند که چرا روسیه باید در انتخابات مداخله کرده باشد. اما نمایش امروز آقای ترامپ ثابت کرد چرا روسیه تصمیم به مداخله گرفته.”
🔺او انتقاد رئیس جمهور آمریکا از رابرت مالر دادستان ویژه تحقیقات روسیه که “یک جمهوری خواه و نماد حاکمیت قانون” است، آن هم در حالی که در کنار پوتین ایستاده بود را “لحظه ای شرم آور” خواند.
🔺جو بایدن، معاون اوباما: “رئیس جمهور فرصت داشت با رهبر کشوری برخورد کند که به دمکراسی ما و متحدان ما حمله کرده و می کند اما تصمیم گرفت از منافع و ارزش های آمریکا دفاع نکند و به جای انتقاد از تعرضات روسیه آمریکا را به خاطر بدتر شدن روابط دو کشور مقصر بشناسد.”
🔺چاک شومر، رهبر اقلیت دمکرات: “این سوال بالای سر کاخ سفید هست که چطور می‌شود که آقای ترامپ منافع روسیه را بالاتر از منافع آمریکا قرار دهد. میلیون ها آمریکایی از خود می پرسند که تنها توضیح ممکن برای این رفتار خطرناک این است که آقای پوتین اطلاعات زیانباری از رئیس جمهور آمریکا در اختیار دارد.”
🔺جیمز کومی مدیر سابق اف بی آی که جمهوری خواه است: “این روزی بود که رئیس جمهور آمریکا در خاک یک کشور خارجی در کنار یک آدم شرور آدم کش و دروغگو ایستاد و پشت کشور خود را خالی کرد.”

🔷پاسخ دونالد ترامپ به انتقادها:

🔺”همانطور که بارها گفته ام اعتماد زیادی به دستگاه های اطلاعاتی ام دارم. با این حال همچنین تشخیص می دهم که برای ساختن آینده ای بهتر فقط نمی شود بر گذشته تمرکز کرد – ما به عنوان دو قدرت بزرگ اتمی جهان باید با هم کنار بیاییم.”
🔺او در توییت دیگری نوشت: “”ترجیح می دهم برای دنبال کردن صلح دست به ریسکی سیاسی بزنم، تا اینکه صلح را فدای سیاست کنم.”

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای