کد خبر: 98161
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۴, ۱۳۹۷
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که آمریکایی‌ها تعادلی در سیاست خارجی‌شان ندارند، بر ضرورت حفظ وحدت در داخل و پرهیز از اقدامات فرسایشی تاکید کرد. محمدرضا تابش، با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی علیه ایران، گفت: رییس جمهور آمریکا از جایی برخاسته که ۲۰۰ سال بیشتر سابقه تمدنی ندارد... Read more »

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این که آمریکایی‌ها تعادلی در سیاست خارجی‌شان ندارند، بر ضرورت حفظ وحدت در داخل و پرهیز از اقدامات فرسایشی تاکید کرد.

محمدرضا تابش، با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی علیه ایران، گفت: رییس جمهور آمریکا از جایی برخاسته که ۲۰۰ سال بیشتر سابقه تمدنی ندارد و طبیعتا یک نهال ۲۰۰ ساله نمی‌تواند جلوی ملتی که چند هزار سال سابقه تاریخی و فرهنگی دارد عرض اندام کند.

وی افزود: شواهد و قرائن هم نشان‌دهنده این است که سیاست خارجه آمریکا از تعادل منطقی برخوردار نیست. صحبت‌های آقای پمپئو هم نشان داد آنها شناخت واقع‌بینانه‌ای از مردم ایران، تاریخ و تمدن ما و حتی ساختار حکومت ندارند.

وی با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا مبنی بر مذاکره با ایران، گفت: این اظهارات متناقض نشان می‌دهد آنها هم خودشان گیج می‌خورند و تعادل و نظم و انضباطی در سیاست خارجی‌شان وجود ندارد. آقای ترامپ هنوز فکر می‌کند یک هتلدار است.

وی با اشاره به دیدار اعضای هیات رییسه فراکسیون با رییس جمهوری نیز گفت: علی‌رغم نقد و انتقاداتی که به دولت است همه ما باید در این موقعیت دست به دست هم دهیم و برای خدمت صادقانه به مردم و رفع تنگناها تلاش کنیم. دولت هم باید شرایط را توضیح دهد و عذرهایش را به مردم بگوید و همچنانکه آقای روحانی در دیدار اعضای فراکسیون امید به برخی موانعی که با آن مواجه است اشاره کرد و همین باعث شد جلسه قدری آرام بگیرد و از التهابش کاسته شود.

تابش در پایان خاطر نشان کرد: وحدت رمز پیشرفت امور خصوصا در کشورهایی است که متکی به توان و قدرت مردم هستند. در چنین شرایطی هرگونه اقدام فرسایشی سم مهلکی است که به جامعه تزریق می‌شود و لذا باید از آن پرهیز کرد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای