کد خبر: 77934
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۱۰, ۱۳۹۷
قائم مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی روز یکشنبه ۱۰ تیرماه و در ارتباط با پرونده پزشکی عباس کیارستمی، کارگردان سینما، اعلام کرد که هیات عالی رای هیات تجدید نظر را تائید کرده است. بر اساس این حکم، پزشک معالج کیارستمی، تا سه سال گواهی عدم سوء پیشینه صادر نمی‌شود و به این علت... Read more »


قائم مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی روز یکشنبه ۱۰ تیرماه و در ارتباط با پرونده پزشکی عباس کیارستمی، کارگردان سینما، اعلام کرد که هیات عالی رای هیات تجدید نظر را تائید کرده است.

بر اساس این حکم، پزشک معالج کیارستمی، تا سه سال گواهی عدم سوء پیشینه صادر نمی‌شود و به این علت نمی‌تواند مسئولیت فنی مراکز درمانی را بر عهده بگیرد یا موسس مرکزی درمانی باشد.

دکتر محسن خلیلی تصریح کرد با توجه به این حکم اگر پزشک معالج کیارستمی در آینده قصور دیگری انجام دهد و علیه او پرونده تشکیل شود حکم‌های سنگین‌تری برای او صادر خواهد شد.

قائم مقام معاون انتظامی کل سازمان نظام پزشکی افزود که خانواده آقای کیارستمی ۳۰ روز فرصت داشتند که به رای هیات عالی اعتراض کنند اما اعتراضی دریافت نشد و در نتیجه رای هیات عالی قطعی اعلام می‌شود.

عباس کیارستمی سرشناس‌ترین کارگردان ایرانی اسفند ماه سال ۱۳۹۴ برای انجام یک عمل جراحی در بیمارستان جم تهران بستری شد و پس از چندین عمل جراحی و با به وخامت نهادن وضعیت جسمانی‌اش، برای ادامه درمان به فرانسه منتقل شد.
عباس کیارستمی در ۱۴ تیرماه ۱۳۹۵ در پاریس درگذشت. در پی مرگ این کارگردان شهیر، خانواده وی بحث قصور پزشکی را مطرح کردند که پس از آن وزیر بهداشت، دستور پیگیری سریع پرونده را داد و هیات انتظامی سازمان نظام پزشکی، مسئولیت رسیدگی به پرونده را به عهده گرفت و پس از چند ماه بررسی، قصور پزشکی در برخی فرآیندهای درمانی اثبات شد. پس از آن خانواده کیارستمی شکایت به دادگاه کیفری بردند.

مرگ کیارستمی و رسانه‌ای شدن بحث قصور پزشکی موجب شد تا مدتی موضوع خطای پزشکی در جامعه ایران مطرح شود. کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «اصلاح سیستم درمانی»، «قصور پزشکی» و «حقوق بیمار» تجربه‌های خود را در نظام درمانی ایران و خطاهای پزشکی با دیگران در میان گذاشتند.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای