کد خبر: 95770
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۱, ۱۳۹۷
دکتر هادی نوری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان روسای ادارات رودسر به اهداف برگزاری نشست های کتاب خوان اشاره کرد و گفت: امیدواریم کتاب و کتابخوانی بزودی از یک مقوله صرفا نمایشی و ویترینی به هنجار و ارزش در استان عالم پرور گیلان تبدیل شود. به گزارش روابط عمومی... Read more »

دکتر هادی نوری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان روسای ادارات رودسر به اهداف برگزاری نشست های کتاب خوان اشاره کرد و گفت: امیدواریم کتاب و کتابخوانی بزودی از یک مقوله صرفا نمایشی و ویترینی به هنجار و ارزش در استان عالم پرور گیلان تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نخستین نشست کتاب خوان مدیران ادارات شهرستان رودسر امروز یکشنبه (۳۱تیر) با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ علی وارسته، فرماندار شهرستان رودسر؛ محمد حسین موقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، روسای ادارات، اصحاب رسانه، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر، با همکاری انجمن کتابخوانان این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
در یک جامعه منسجم سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع رابطه ای اورگانیک و پویا دارند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست به بیان ویژگی های جوامع منسجم پرداخت و با بیان اینکه در یک جامعه منسجم سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع رابطه ای اورگانیک و پویا دارند گفت: در این جوامع در مرحله ابتدایی اقتصاد، محور تولید منابع مالی جامعه است و در گام دوم به عنوان محرک و شتابدهنده برای رسیدن به اهداف است. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اجتماع را محور اصلی نظم و همبستگی و انسجام دانست و گفت: آخرین حلقه ای که این سه عنصر را تکمیل کرده و موجب دوام و کمال جامعه می شود فرهنگ است.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ همواره جایگاهی بسیار والا در میان جوامع مترقی داشته و عامل شناسایی یک جامعه پویا هنجارها و ارزش های آن جامعه بوده است. هادی نوری در پایان برگزاری سلسله نشست های کتاب خوان را با هدف رسیدن به این هدف عنوان کرد و گفت: امیدواریم کتاب و کتابخوانی بزودی از یک مقوله صرفا نمایشی و ویترینی به هنجار و ارزش در استان عالم پرور گیلان تبدیل شود.
رودسر از شهرستانهای پیشرو در مقوله فرهنگ است
نوری در ادامه با بیان اینکه شهرستان رودسر به دلیل وجهه فرهنگی مردمان این منطقه در مقوله فرهنگ از شهرستانهای پیشرو در استان است، گفت: خوشبختانه در مقوله ترویج فرهنگ مطالعه و نیز توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی در این شهرستان مشکلی از این حیث  نداریم و در حقیقت حس خوبی به مدیران و شهرداران شهرستان رودسر دارم چرا که نوع نگاه آنان به مقوله فرهنگ، ادب و هنر قابل ستایش است.
وی رودسر را جزو برترین شهرستان های استان از حیث رتبه و جایگاه کتابخوانی عنوان کرد و افزود: در سال گذشته کتابداران شهرستان رودسر به عنوان برگزیدگان استانی معرفی شدند و انتظار داریم امسال گام فراتر این گذاشته و به عنوان برگزیدگان کشوری انتخاب شوند و معتقدم این ظرفیت در آنان وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد شهرستان رودسر با بیان اینکه در این شهرستان دو ویژگی طبیعی و فرهنگی را بطور همزمان می توان دید، تلفیق فرهنگ و هنر و طبیعت را بسیار مهم و از آن به عنوان فرصتی ارزشمند و گرانبها برای رشد و شتاب بخشی بیشتر در فرایند توسعه پایدار نام برد.
دکتر نوری در پایان صحبتهای خود در نشست کتاب خوان روسای ادارات شهرستان رودسر از کلیه تلاش های زهرا اخوان، رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان در طول مدت مسئولیت کتابخانه های رودسر قدردانی کرد.

 

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای