کد خبر: 95130
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - جولای 23, 2018
دکترحسن روحانی؛ فشارهای اخیر آمریکا تلاشی بی ثمر برای خسته کردن و تحریک ملت بر ضد امنیت و منافع کشور است. رئیس جمهور در جمع دیپلمات های وزارت خارجه و روسای نمایندگی های خارج از کشور سخن می گفت ضمن هشدار به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود برای هر گونه اقدام در جهت سرنگونی و... Read more »

دکترحسن روحانی؛ فشارهای اخیر آمریکا تلاشی بی ثمر برای خسته کردن و تحریک ملت بر ضد امنیت و منافع کشور است.

رئیس جمهور در جمع دیپلمات های وزارت خارجه و روسای نمایندگی های خارج از کشور سخن می گفت ضمن هشدار به دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود برای هر گونه اقدام در جهت سرنگونی و بی ثبات کردن ایران گفت: «آمریکایی ها باید خوب بفهمند که صلح با ایران مادر صلح ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست.»

آقای دکتر روحانی با طرح این سوال از مقامات آمریکایی که «به ملت ایران اعلام جنگ می کنید و دم از حمایت می زنید؟» تاکید کرد: «بدانید ملت ایران آقاست و هرگز نوکر کسی نخواهد شد.»

رئیس قوه مجریه در بخشی دیگر از سخنان خود باردیگر به تهدیدهای آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران واکنش نشان داد و با تاکید بر اینکه «تنگه های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست» خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است.»

دکترحسن روحانی پیش از این در کنفرانس مطبوعاتی سفر خود به سوئیس تلویحا گفته بود که در صورت ایجاد مشکل برای فروش نفت ایران، این کشور نیز می‌تواند صادرات نفت منطقه را متوقف کند.

رئیس دستگاه اجرایی در ادامه برجام را «شکست توطئه دوازده ساله علیه فناوری هسته ای ایران» خواند و با اشاره به «ناپختگی» دونالد ترامپ در خروج از توافقنامه هسته ای گفت: «آمریکا با همه دنیا علیه برجام تقابل می کند؛ آمریکای منزوی نباید جان بگیرد.»

دکتر حسن روحانی ضمن بی ثمر توصیف کردن فشارها و تهدیدهای آمریکا برای تسلیم کردن ایران، هرگونه سخن گفتن با سران کاخ سفید را به معنای تن دادن به تسلیم و پایان دستاوردهای ملت قلمداد کرد و افزود: «تهدید نمی پذیریم و توان ما بازدارنده است ؛ امروز اتحاد داخلی ما بیشتر از قبل است و تهدید، ما را منسجم تر می کند؛ حتما آمریکا را شکست می دهیم.»

این سخنان رئیس جمهوری در حالی مطرح می شود که به ادعای محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، در زمان سفر رئیس جمهوری به نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشت بار درخواست ملاقات و گفت‌و گو با وی را با تیم ایرانی مطرح کرده بود.

آقای روحانی در همین ارتباط شرایط جدید ایجاد شده پس از خروج آمریکا از برجام را فرصتی مناسب جهت گسترش روابط با دنیا و افزودن بر حجم تولیدات داخلی و صادرات عنوان کرد.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت روابط با کشورهای منطقه و گسترش مبادلات با همسایگان خواستار اصلاح روابط با عربستان، امارات و بحرین شد.

ارسال به تلگرام
برچسب ها: برچسب‌ها:, , ,
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای