کد خبر: 102522
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - مرداد ۹, ۱۳۹۷
به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، دراین مراسم کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با بیان اینکه انتظارات از استان گیلان و شهر رشت در زمینه‌های فرهنگی و هنری بسیار بالاست گفت: شأن و شخصیت فرهنگی رشت باید با تجهیز در خور اماکن فرهنگی و هنری حفظ شود و مکان‌هایی همانند سینمای جوانان... Read more »

به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، دراین مراسم کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با بیان اینکه انتظارات از استان گیلان و شهر رشت در زمینه‌های فرهنگی و هنری بسیار بالاست گفت: شأن و شخصیت فرهنگی رشت باید با تجهیز در خور اماکن فرهنگی و هنری حفظ شود و مکان‌هایی همانند سینمای جوانان استان گیلان باید دارای سالن مناسب نمایش و کلاس‌هایی برای آموزش باشد.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت فرهنگی هم در سطح کشور  یک چرخه زنجیره‌ای است و پیشکسوتان با خالی کردن عرصه‌های فرهنگی آن را به جوانان تحویل می‌دهند به وضعیت کنونی سینمای ایران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شأن سینمای ایران از لحاظ ساختار فیزیکی در خطر است و سالن‌های مناسب نداریم. این در حالیست که زمینه‌های انسانی بسیار غنی و قوی در این عرصه داریم. البته قدرت محتوایی سینمای ایران بی دلیل نیست. برای انکه ۵ سال بعد از اقدامات برداران لومیر سخت‌افزارهای نمایش وارد ایران شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه سینمای ایران از لحاظ محتوا به درستی خود را در جهان مطرح کرده و حوزه‌های مختلف سینمایی کشور توانمند و سرآمد است تصریح کرد: سینمای ایران در حوزه سخت‌افزاری، تجهیزات و فضای ساختمانی نیازمند توسعه است. در گذشته در خیابان‌های اصلی رشت و سایر شهرهای گیلان سالن‌های سینماهای خوبی داشتیم که باید مجدداً با فراخوان و حمایت بخش خصوصی احیاء شوند.

محمّدی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با افتخار یاریگر فعالیت‌های فرهنگی است افزود: با همکاری و تعامل با نهاد‌های فرهنگی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز شهرداری و شورای اسلامی شهر می‌توان یکی از سینما‌های ساقط شده شهر رشت را با تجهیز و نوسازی در اختیار هنرمندان و فعالان سینمای جوان گذاشت.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای