کد خبر: 79119
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۱۱, ۱۳۹۷
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، در این نشست کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با یادآوری سیاست کلی دولت تدبیر و امید گفت: دکتر روحانی و تیم همراهش تعامل با جهان، نجات اقتصاد و احیای اخلاق را محور کار خود قرار دادند. زیرا راهی جز این نداشته و نداریم. این شعار... مطالعه بیشتر »

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، در این نشست کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با یادآوری سیاست کلی دولت تدبیر و امید گفت: دکتر روحانی و تیم همراهش تعامل با جهان، نجات اقتصاد و احیای اخلاق را محور کار خود قرار دادند. زیرا راهی جز این نداشته و نداریم. این شعار یک حزب یا جناح خاص نیست بلکه هرکسی که مسئولیت اجرایی، تقنینی و قضایی را بر عهده بگیرد، نمی‌تواند و نباید خارج از این چارچوب عمل کند.

وی تصریح کرد: تعامل با جهان یعنی ما بهانه‌ها را از دست دشمنان بگیریم و همان کاری که در برجام کردیم، انجام دهیم. البته مقام معظم رهبری فرمودند که نسبت به آمریکا خوش‌بین نیستیم و ما در برجام با خوش بینی عمل نکردیم و در نهایت بدبینی با آنان حرف زدیم و پیروز شدیم، زیرا زیر وعده هایمان نزدیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در برجام را پیروز دانست و گفت: برجام در دنیا انشقاق ایجاد کرده است و آمریکا را یک طرف، اروپا را طرف دیگر و چین و روسیه را مقابل آنان قرار داده. لذا روسیاه کسی است که به امضای خودش پایبند نماند.

محمّدی گفت: شعار تعامل با جهان به مفهوم خوشبینی به خصوصاً قدرت‌های جهانی نیست بلکه هدف، خلع سلاح آنان در نزد افکار عمومی جهان است. چنانچه در برجام دیدیم که پیش‌بینی مقام معظم رهبری در خصوص بدسگالی آمریکایی‌ها  وغیر قابل اعتماد بودن آنها به دنیا ثابت شد. خروج امریکا از برجام، مُهر تأییدی برعملکرد درست و قهرمانانه دیپلمات‌های ایران اسلامی بود. آمریکا با خروج از برجام منزوی شد، زیرا از یک سو اروپا و از سوی دیگر روسیه و چین راه دیگری را پیش گرفتند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملّت ایران، ملّت مذاکره و مناظره است و براساس منطق اسلامی هرگز در مذاکره و گفتگو کم نمی‌آورد. در ابتدای انقلاب هم منطق اسلامی انقلابیون، گروهکها را آچمز کرد و چون منطق نداشتند به استفاده از سلاح و ترور روی آوردند.

وی ادامه داد: هرگز از مذاکره ضرر نخواهیم کرد، زیرا دین ما، دین منطق و استدلال و تعامل با دیگر انسان‌هاست. نباید از تعامل با دنیا رویگردان باشیم. هر کسی غیر از این فکر کند، اسلام امام را خوب درک نکرده، زیرا اسلام امام (ره)، اسلام استدلال است.

محمّدی تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با اسلحه نهضت را هدایت نکرد و حکم جهاد نداد، بلکه انقلاب با اعلامیه های امام و سخنرانی‌های منطقی و مستدل ایشان پیش رفت. امروز نیز راهی جز تعامل با جهان نداریم.

وی بالا بردن توقعات مردم را یکی از بزرگترین اشتباهات دانست و تاکید کرد: همه شهرستان‌ها نمی‌توانند از همه امکانات از جمله راه‌آهن و فرودگاه برخوردار باشند و لذا نیازمند آمایش ملی هستیم. ابتدا باید ظرفیت‌های بین‌المللی و سپس استانی و شهرستانی را طبقه‌بندی کنیم و هیچ پروژه‌ای را بدون مطالعه آغاز نکنیم.

محمّدی با بیان اینکه نباید گیلان را شهرستان به شهرستان ببینیم، گفت: اعتقاد به گیلان شهر دارم، زیرا گیلان یک شهر بزرگ است و باید این شهر بزرگ را یکپارچه و واحد بینیم و درگیر مسائل منطقه‌ای و محلی نشویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه املش یکی از مناطق باستانی ماست، بر لزوم احداث موزه مردم‌شناسی در این شهرستان تأکید کرد و متذکر شد: هر چقدر که املش در جهان باستان شناسی دنیا شناخته شده است، در کشور و استان ما ناشناس مانده لذا هر کار فرهنگی که لازم است باید انجام دهیم تا هویت تاریخی و باستانی املش برای مردم ایران و جهان تبیین شود و ما حمایت می‌کنیم.

محمّدی خواستار استفاده از یک خانه قدیمی برای احداث موزه مردم شناسی املش شد و اظهار کرد: برخی آثار باستانی فراوانی از منطقه املش در موزه لوور فرانسه است و دنیا جام املش را می شناسد.

وی آب و جاده را دو زیربنای مهم در املش دانست و خاطرنشان کرد: برای دگرگونی اقتصاد املش، باید گردشگری را تقویت کنیم که این امر نیز به آب، برق، گاز، تلفن و جاده دارد تا مردم از جای جای کشور به این منطقه بیایند. اما در بحث رونق گردشگری ما به تنهایی تصمیم گیرنده نیستیم و باید مطالعه و کار کارشناسی توسط دستگاه‌های مرتبط از جمله منابع طبیعی و محیط زیست نیز صورت بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان کشاورزی را پاسخگوی اقتصاد منطقه ندانست و تاکید کرد: تجربه تاریخی کشورها و روند دهه‌های اخیر بیانگر آن است که کشاورزی توان ایجاد اشتغال را ندارد و تکنولوژی‌های جدید کشاورزی را مستغنی از نیروی انسانی  کرده است. لذا باید به فکر اقتصاد جدید با ورود سیستم‌های مدرن باشیم تا بتوانیم در زندگی مردم منطقه تحول ایجاد کنیم.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای