کد خبر: 79369
تعداد نظرات: 0 نظر
تاریخ انتشار: - تیر ۱۲, ۱۳۹۷
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت بر تاسیس سازمان ملی جوانان تاکید دارد، گفت: دولت به دنبال تاسیس چنین سازمانی زیر نظر وزارت ورزش به عنوان سازمان مستقل است. وی در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری ضمن تبریک افتخارآفرینی های تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال، موفقیت های تیم... Read more »

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت بر تاسیس سازمان ملی جوانان تاکید دارد، گفت: دولت به دنبال تاسیس چنین سازمانی زیر نظر وزارت ورزش به عنوان سازمان مستقل است.

وی در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری ضمن تبریک افتخارآفرینی های تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال، موفقیت های تیم ملی را موجب افزایش نشاط عمومی دانست و عنوان کرد: هر روز که ما در آن شور و نشاط عمومی داشته باشیم آن روز برای کشور عید به شمار می آید.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امروز استفاده از رویکرد جوانان به صورت سیستماتیک در دنیا جا افتاده است و این روش مدلی است که کشورهای توسعه یافته از آن بهره می گیرند البته نمونه هایی همچون رأی آوردن رئیس جمهور ۹۲ ساله کشور مالزی نیز وجود دارد که این نشان می دهد نسخه یکسانی برای همه کشورها نمی توان پیچید.

وی یادآور شد: به عنوان عضوی از دولت عنوان می کنم که این باور و اعتقاد در دولت وجود دارد که در همه دستگاه ها جوان گرایی صورت بگیرد و انصافا رئیس جمهور بارها به این مسئله تاکید کرده است. انتخاب وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بیانگر این مهم است.

وی با بیان اینکه همه وزرا مکلف به استفاده از مدیران جوان در حوزه مدیریتی خود هستند، اظهار کرد: در حال حاضر در وزارت ورزش و جوانان ۹ مدیرکل استان زیر ۴۰ سال فعالیت می کنند، در کنار بهره گیری از جوانان نیز بهره گیری از توان مدیریت بانوان نیز در دستورکار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.

سلطانی فر تصریح کرد: افزون بر این بسیاری از رؤسای فدراسیون ها نیز در فرآیند قانونگذاری جدید جای خود را به جوانان دادند و انصافا تحرک بسیار خوبی در وزارت ورزش و جوانان با این جابه جایی ها صورت گرفت.

وی ادامه داد: در عین حال نکته مهم این است که اگر منابع مناسب و زیرساخت های اقتصادی برای کشور مهیا نباشد، با این تغییرات و با رسیدن جوانان به سمت های مدیریتی باز هم کشور به اهداف خود نخواهد رسید و ما نباید از این موضوع غافل باشیم.

سلطانی فر با یادآوری اینکه اگر تمام قیمت های مدیریتی در کشور به جوانان واگذار شود نهایتا ۳۰ هزار جوان در این سمت ها مشغول به کار خواهند شد، افزود: این عدد در مقایسه با ظرفیت و توان جوانان بسیار ناچیز به شمار می آید.

وی با اشاره به رد لایحه پیشنهادی دولت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت در تاسیس ۲ وزارتخانه جدید از دل وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و ایجاد یک سازمان مستقل تحت عنوان سازمان ملی جوانان اصرار دارد ولی رد این لایحه موجب به عقب افتادن تشکیل سازمان ملی جوانان شد.

وی یادآور شد: البته طی ۲ سال گذشته که مسئولیت وزارت ورزش و جوانان را به عهده داشتم تلاش بسیاری برای حل مشکلات جوانان صورت دادیم ولی تشکیل سازمان ملی جوانان با منابع و امکانات بیشتر قطعا به سود جوانان خواهد بود در عین حال براساس آئین نامه داخلی مجلس هر لایحه ای که در مجلس رد می شود تا ۶ ماه بعد می تواند در دستورکار مجلس قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با این وجود تلاش داریم در صورت امکان از ظرفیت فراقانونی مقام معظم رهبری برای تاسیس چنین سازمانی بهره بگیریم.

سلطانی فر ادامه داد: البته راه دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از ظرفیت شورای عالی اداری معاونت جوانان وزارت ورزش را به سازمانی زیر نظر این وزارتخانه تبدیل کنیم تا این سازمان به صورت مستقل زیر نظر وزارت ورزش و جوانان تشکیل شود و از جایگاه حقوقی و ردیف مستقل بهره مند شود.

وی با بیان اینکه امروز با شرایط نامساعد اقتصادی که آمریکا با تمام وجود علیه کشور برنامه ریزی کرده است، هنوز فرصت برای برون رفت از این چالش وجود دارد، گفت: با اتحاد و همدلی و وحدت می توانیم به مانند ۴۰ سال گذشته که از بحران های مختلف سربلند عبور کرده ایم این بحران را نیز پشت سر بگذاریم.

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای